SON DAKİKA

BIST100
95.537
1,55%
DOLAR
4,7553
-0,75%
EURO
5,5819
-0,54%
ALTIN
188,22
-0,78%

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçları için ne dedi?

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçları için ne dedi? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçları için ne dedi?
Bu haber 17 Nisan 2017 - 8:49 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçları için ne dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halk oylaması sonuçlarına ilişkin Tarabya’daki Huber Köşkü’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, sonuçlara ilişkin şunları kaydetti:

“Bugün yapılan anayasa değişikliği halk oylaması sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

“İradesine sahip çıkan milletimize şükranlarımı sunuyorum”
Resmi olmayan sonuçlara göre, yaklaşık 25 milyon ‘evet’ oyuyla ve 1 milyon 300 bin farkla anayasa değişikliğinin kabul edildiğini belirten Erdoğan,”Milletimiz bir kez daha gerçekten çok çok müstesna farklı bir olgunluk içerisinde sandık başına gitmiş, hür iradesiyle TBMM tarafından kabul edilen anayasa değişikliği konusundaki görüşünü ifade etmiştir. Öncelikle oyunun rengi ne olursa olsun sandık başına giderek iradesine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bugün 200 yıllık kadim bir tartışma konusunda tarihi bir karar verdiğini vurgulayarak, “Bu karar sıradan bir olay değildir. Çok ciddi bir yönetim sistemi üzerindeki değişim, dönüşüm kararının verildiği gündür bugün.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, her türlü sorunu, sıkıntıyı, krizi aşabilecek güçte ve kabiliyettedir”
16 Nisan halk oylamasının, Türk milletinin geleceğine sahip çıktığının önemli bir göstergesi olduğunun altını çizen Erdoğan, şunları söyledi:

“Türkiye, demokrasisine, milletin tercihlerine, sandığına sahip çıktığı sürece Allah’ın izniyle önümüze çıkan her türlü sorunu, sıkıntıyı, krizi aşabilecek güçte ve kabiliyettedir. Bunun son örneğini 15 Temmuz darbe girişiminde açık, net olarak gördük.”

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gerek halk oylaması sürecinde gerekse sandık başında tercihini ‘evet’ yönünde ortaya koyan herkese, şahsıma gösterdikleri güven ve teveccüh için ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Bu iradenin ‘evet’ yönünde çıkmış olması, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin milletimiz tarafından kabul gördüğünü ifade etmesi bakımından bizim için ayrıca değerlidir.”

TELEFONDA TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli BBP Genel Başkanı Destici’yi arayarak referandumda elde edilen zaferden dolayı tebrik etti ve “Sonuçlar millet için hayırlı olsun” dedi.

Yıldırım, Bahçeli ve Destici’ye kampanya çalışmalarından ve alınan neticeden dolayı tebriklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iradesini sandığa yansıtan millete müteşekkir olduğunu da ifade ettiği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÜSKÜDAR’DA OYUNU KULLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum için oyunu eşi Emine Erdoğan ve torunları ile birlikte İstanbul Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullanmıştı. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan , “16 Nisan halk oylaması sıradan bir oylama değil. Cumhuriyet tarihimizde birçok parlamenter sisteme yönelik oylamalarımız olmuştur. Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık. Ama bu halk oylaması artık Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni yönetim sisteminin bir değişim-dönüşüm tercihidir. Bu değişim dönüşüm tercihinde inanıyorum ki halkımız süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın, adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir” dedi.

Kaynak:AA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER