SON DAKİKA

BIST100
93.616
0,34%
DOLAR
5,3442
-0,06%
EURO
6,1053
0,57%
ALTIN
210,01
0,68%

Cumhurbaşkanı’ndan ABD’ye tepki

Cumhurbaşkanı’ndan ABD’ye tepki
Bu haber 14 Ekim 2016 - 7:17 'de eklendi ve 236 kez görüntülendi.

Ortadoğu’da PYD’ye açık bir destek veren ve FETÖ elebaşını barındıran ABD’nin tavrını eleştiren Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı.

Sözlerine 15 Temmuz ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Rabbimin yardımı ve milletimizin iradesiyle 15 Temmuz’dan başarılı çıktık. Şu ana kadar örgütle ilgisi olan Hakim-savcılar meslekten çıkarılmıştır. Haklarındaki iddiaların mesnetsiz olduğu ortaya çıkanlarda mesleğine geri döndürülmüştür. FETÖ başta olmak üzere milletimizin yardım istediği her konuda vicdanınıza göre hareket etmenizdir. Sizin şahsi inancınız ne olursa olsun kararlarınızı Anayasa’ya vicdani kanaatiniz olarak vermeniz gerekiyor.” dedi.

Rıza Sarraf konusunda da eleştiren Cumhurbaşkanı, ”Sen kalkacaksın ta Amerika’dan, senin savcıların FETÖ terör örgütü vasıtasıyla Türkiye’ye getirilip, burada yedirilecek, içirilecek, giydirilecek… Ondan sonra Amerika’ya tekrar dönecek, ondan sonra da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını içeri girerken pat tutuklayıp alacaksın, 6 aydır orada hapiste tutacaksın, yargılamayacaksın. Seninki tarafsızlık olacak, bağımsızlık olacak, o kişiye karşı ‘Onu niye hesaba çekmiyorsunuz’ diye sorduğumuzda o zaman da diyeceksin ki ‘Böyle böyle burada bağımsız, tarafsız yargı var.’ Kusura bakma, bizde senden daha çok tarafsız ve bağımsız yargı var.” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının devamında ise, ”Bizden teröristleri istedikleri zaman kendilerine veriyoruz ama onlar bakın böyle bir teröristi bize vermiyor. Niye vermiyorsun? Neymiş yargı varmış, mahkeme kararı olmadan veremezlermiş. Olabilir, peki. Gün olan harman ola. Aynı şey burada da olabilir. Bir şeyler istediğiniz zaman bu defa da biz, (hakimlere hitaben) sizlere havale edeceğiz. Siz karar vermedikçe biz de vermeyeceğiz. Bundan sonra böyle. Hem stratejik müttefik olacağız hem de farklı şeyler konuşulacak, olmaz böyle bir şey.” diyerek rest çekti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER