SON DAKİKA

BIST100
101.892
0,00%
DOLAR
4,5948
0,42%
EURO
5,3833
0,58%
ALTIN
190,58
-1,71%

Cumhuriyetin 94. Yılı Kutlu Olsun

Türkiye, cumhuriyetin 94. yılını kutluyor. Atatürk'ün kurduğu modern cumhuriyetin 94. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

Cumhuriyetin 94. Yılı Kutlu Olsun
Bu haber 29 Ekim 2017 - 11:02 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Türkiye, cumhuriyetin 94. yılını kutluyor. Atatürk’ün kurduğu modern cumhuriyetin 94. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Ulu önderi hasret ve sevgiyle anıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebi ile yayımladığı mesajda, Türk milleti olarak şanlı tarihin bir dönüm noktasının, Cumhuriyet’in ilanının 94’üncü sene-i devriyesinin kutlandığını belirtti. Erdoğan yayımladığı mesajda “Bu vesileyle bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yâd ediyorum. İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum” temenisinde bulundu.

Kutlamalar Anıtkabir’den Başlayacak

Kutlamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Anıtkabir’i ziyareti ile başlayacak. Devlet erkanı ile Anıtkabir’i ziyaret edecek olan Erdoğan, ardından Ataürk’ün mozalesine çelenk koyacak ve Anıtkabir özel defterini imzalayacak. Cumhurbaşkanlığı’nda kutlamaları kabul edilmesinin ardından, Beştepe’deki kış bahçesinde sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından bir çok ismin katılacağı bir resepsiyon verilecek. Önceki yıllarda 29 Ekim kutlamalarının yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi’nde geçit töreni yapılmayacak. AKM’deki geçit töreninin yerine Bakanlıklardaki Meclis’in önünden, Ulus’taki Birinci Meclis’e yürüyüş yapılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER