SON DAKİKA

BIST100
101.892
0,00%
DOLAR
4,5948
0,42%
EURO
5,3833
0,58%
ALTIN
190,58
-1,71%

Deniz Baykal Yoğun Bakımda

16 Ekim Pazartesi sabah saatlerinde öksürükle uykusundan uyanan Deniz Baykal, danışmanını arayarak, özel bir hastaneye yetiştirildi.

Deniz Baykal Yoğun Bakımda
Bu haber 17 Ekim 2017 - 9:59 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

16 Ekim Pazartesi sabah saatlerinde öksürükle uykusundan uyanan Deniz Baykal, danışmanını arayarak, özel bir hastaneye yetiştirildi. Acil müdehale için Ankara Üniversitesi’ne nakledildi. Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kol ve bacağında his kaybı oluştuğu açıklandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili ”Baykal’ın yoğun bakımda sağlık durumunun izlenmeye devam ettiğini ifade etti.”Bilinci açık, konuşabiliyor. Güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. Ayağı oldukça toparlandı. Elindeki de iyileşme sürecinde. 48 saat yoğun bakımda kalacak” dedi.
Baykal’ın beyine giden ana damardaki pıhtıya müdahale edildiği ve kan akışının normale döndüğü bilgisi verildi.

Erken Müdahale Şansı
Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahaddin Güzel, Deniz Baykal’a erken müdahale edildiği için çok şanslı olduğunu ifade etti. Gribal enfeksiyon şikayeti ile getirildiği İbn-i Sina Hastanesinde, tıkalı olan damarın açıldığı, stend koyulduğu ve yoğun bakımda tedavisinin devam edildiği bilgisi verildi. Güzel, ‘Bu yapılan işlemin çabuk yapılmış olmasının da faydası var. Gecikilseydi beyindeki fonksiyonlardaki bu güçsüzlüğün geri dönme şansı daha az olacaktı. Erken dönemde yapılmış olmasının daha iyi olacağını ve düzelip aramıza sıhatli olarak katılacağını tahmin ediyoruz.” bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Baykal’ın durumu hakkında bilgi aldı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdıroğlu’da hastaneye gelerek Deniz Baykal’ı ziyaret etti, doktorları ile görüştü.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER