SON DAKİKA

BIST100
95.515
1,52%
DOLAR
4,7556
-0,74%
EURO
5,5814
-0,55%
ALTIN
188,12
-0,83%

Devlet Bahçeli seçim sonuçları için ne dedi?

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim sonuçları için ne dedi

Devlet Bahçeli seçim sonuçları için ne dedi?
Bu haber 17 Nisan 2017 - 8:56 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

16 Nisan referandum oylaması sona erdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim sonuçları için ne dedi?

Türkiye bugün referandum için sandık başına gitti ve tercihinde bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasını yazılı olarak yaptı. Bahçeli, “Çok önemli başarı” dediği yazılı açıklamasında “Millet bekası için Evet dedi” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli “Türk milleti tarihi nitelikli demokrasi imtihanından alnının akıyla çıkmış, irade ve tercihini sandıkta göstermiştir. 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan 2017 halk oylaması yüksek bir katılım, takdir edilecek huzur ve güven ortamında tezahür etmiştir. Aziz milletimiz büyük bir olgunluk içinde sandık başına gitmiş ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesine hür iradesiyle onay vermiştir. Bu çok önemli bir başarı, ihmal ve ink?rı imkansız bir kazanımdır. Egemenliğin yeg?ne sahibi büyük Türk milleti ülkesinin geleceği hakkında son sözü söylemiş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Buna herkes saygı göstermek ve riayet etmek durumundadır. Bugünkü sonucun ülkemize, milletimize, Türk demokrasisine ve siyasi partilerimize kutlu olmasını yürekten diliyorum. Milli iradenin evet yönünde tecelli etmesiyle devlet ve siyaset hayatımızda yeni bir döneme girilmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.

MHP LİDERİ OYUNU KULLANDI

Devlet Bahçeli, Anıttepe Ortaokuluna gelerek 1285 nolu sandıkta oyunu kullanmıştı. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Devlet Bahçeli, “Vatandaşlık görevimizi yerine getirdiğimiz için çok mutlu olduğumuzu dile getirmek isterim. Bu seçim milletimizin hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Türkiye’de siyaset gelecekle ilgili yeni bir yapılanmaya doğru gidecektir. O bakımdan herkesin bu katılımı yüksek tutarak tercihini ortaya koyması, milletimizin demokrasi kültürünün de bir gereği olacaktır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER