SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Dolar yeni güne yatay başlangıç yaptı

Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında TL, dolar karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Katar'a uygulanan ambargonun ardından yükselişe geçen Dolar, Türkiye'nin açıklanan büyüme rakamlarının etkisiyle düşüşe geçti.

Dolar yeni güne yatay başlangıç yaptı
Bu haber 13 Haziran 2017 - 11:49 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Gelişmekte olan ülke para birimleri arasında TL, dolar karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Katar’a uygulanan ambargonun ardından yükselişe geçen Dolar, Türkiye’nin açıklanan büyüme rakamlarının etkisiyle düşüşe geçti.

Dün akşam 3.5240 seviyelerinde kapanış yapan dolar/TL, yeni güne 3.5140/3.5155 seviyelerinde başlangıç yaptı.

EKONOMİK BÜYÜMENİN ETKİLERİ

Dolar/TL’deki düşüş TL’nin bugün gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında değer kazanan nadir para birimlerinden biri konumuna yükseltti. Katar krizi geçen hafta piyasalara satış getirmiş ve TL’de değer kaybına neden olmuştu.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Bu arada ikinci çeyrekte de öncü verilerin “güçlü” bir büyümeye işaret ettiğini belirtirken, ekonomistler veri sonrası yüzde 4.4’lük OVP büyüme hedefin artık daha ulaşılabilir, siyasiler ise hedefin aşılabilir olduğunu belirten uzmanlar, yılın ikinci çeyreğinde büyümenin daha da güçlenmesi beklentisi ve yılsonu büyüme tahminlerinde yapılan yukarı yönlü revizyonlar dün piyasalardaki iyimser seyirde etkili olduğu görüşünde birleşiyor.

Öte yandan güçlü büyümenin yanı sıra TCMB’nin sıkı duruşunu korumasının piyasaları olumlu etkilediği de dile getiriliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER