SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Döviz kurları için flaş açıklama

Döviz kurları için Bülent Tüfenkci'den flaş açıklama geldi! Bakan Tüfenkci, 16 Nisan'dan itibaren kurların düzeleceğini söyledi.

Döviz kurları için flaş açıklama
Bu haber 22 Şubat 2017 - 16:59 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi.

Gümrük Sanayi ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci döviz kurları için flaş açıklama yaptı. Tüfenkci “Döviz kurları 16 Nisan’dan sonra düzelecek” dedi.

Döviz kurları düşüş gösteriyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’na katıldı. Tüfenkci, Türkiye ekonomisinin dünyadaki tüm ekonomik sıkıntılara rağmen büyüme kaydettiğini belirtti. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye hakkındaki kararlarını “haksız” ve “siyasi” olarak değerlendiren Bakan Tüfenkci “Geçen yılın sonları ve 2017’nin başlarında Döviz kurlarındaki suni artışlar piyasalar tarafından olumsuz olarak algılatılmak istenmiştir. Bu algı operasyonundan sonra gördüğünüz gibi Döviz kurlarında düşüşler var. İnşallah 16 Nisan’dan sonra Döviz kurlarındaki oynaklığın en aza indiğine şahit olacağız. Şubat ayına baktığımızda TL gelişmekte olan ülke para birimleri arasında en iyi performans gösteren para birimlerinin başında gelmektedir. 1 Şubat’ta 3,77 seviyesinde işlem gören dolar kuru 21 Şubat itibarıyla 3,62 seviyelerinde işlem görmektedir. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimizin almış olduğu kararlar ve milletimizin gayretiyle faiz lobilerinin saldırılarına karşı faizlerin de, önümüzdeki dönem içerisinde yakalanan siyasi istikrar ve güvenle birlikte düştüğüne hep birlikte şahit olacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER