SON DAKİKA

BIST100
95.689
0,66%
DOLAR
4,6992
-0,44%
EURO
5,4664
-0,31%
ALTIN
191,59
-0,43%

“Eğitim ve kültür alanında eksiğimizi gidermeliyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitim ve kültür alanı için flaş mesaj verdi. Erdoğan, "Bu alanlara özel önem ve öncelik vereceğiz" dedi.

“Eğitim ve kültür alanında eksiğimizi gidermeliyiz”
Bu haber 09 Şubat 2017 - 15:54 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada “Eğitim ve kültür alanında eksiğimizi gidermeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016 yılı Özel Ödülleri’ni musiki dalında Nesrin Sipahi’nin almaya hak kazandığını anımsatarak, “Nesrin Hanım’ı çocukluk yıllarımızdan itibaren dinlememiz hasebiyle bugün adeta hayat hikayemizi burada çok daha canlı şekilde gündeme getirmiş olduk.” diye konuştu.

Şiir ve çeviri dalında Cahit Koytak’ın, tiyatro alanında geçirdiği ağır rahatsız sebebiyle halen tedavisi süren Kenan Işık’ın ödül almaya hak kazandığını söyleyen Erdoğan, sanatçı Işık’ı rahatsızlığından dolayı evinde ziyaret edemediği için kendisini suçlu hissettiğini ifade etti.

“ÖZEL ÖNEM VE ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Edebiyat dalında Mehmet Doğan’ın, kurum olarak da İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’nin ödül alacağını dile getiren Erdoğan, müzeyi ülkeye kazandıran Prof. Dr. Fuat Sezgin’i de tebrik etti.

“Ülkemizin geçtiğimiz 14 yılda yaşadığı büyük dönüşümün en zayıf halkalarını ne yazık ki eğitim ve kültür oluşturuyor.” diyen Erdoğan, “Bu konularda hayal ettiğim düzeylere ulaşamamış olmamızdan fevkalade müteessirim. Bu bir öz eleştiridir ama gerçektir. Önümüzdeki dönemlerde bu alanlara özel önem ve öncelik vererek hem eksiklerimizi tamamlayarak hem de çok daha büyük başarılara imza atarak bu eksiğimizi gidermeliyiz.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER