SON DAKİKA

Ekmeğe zam geldi

Ekmek İzmir, Balıkesir, Kocaeli ve Çanakkale'de zamlandı. Bu bölgelerde tanesi 1 TL olan ekmek yüzde 25 zamla 1.25 TL'den satılacak.

Ekmeğe zam geldi
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 12:05 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Sofralarımızın vazgeçilmezi ekmek İzmir, Balıkesir, Kocaeli ve Çanakkale’de zamlandı. Bu bölgelerde tanesi 1 TL olan ekmek yüzde 25 zamla 1.25 TL’den satılacak.

İzmir’de 2 yıldan fazla zamandır 1 TL’ye satılan ekmek, İzmir Fırıncılar Odası tarafından zam talebi komisyonca kabul edildi. İzmir Ticaret Odası Meclis üyesi Hüseyin Sağır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’deki enflasyon, un, su, elektrik fiyatlarına gelen zamlara karşın ekmeğin fiyatının üç yıldır değişmediğini kaydederek, “Bu fiyatın değişmesi gerekiyordu. Girdiler ve enflasyon nedeniyle değişmeliydi. İşçileri insanca yaşamaları için vereceğimiz ücretler için değişmeliydi” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ’DE İSE GERİ ÇEKİLEN ZAM 1 YIL SONRA UYGULANDI

Kocaeli ilinde ise 1 yıl önce ekmeğe yapılan ve Valilik kararıyla geri çekilen zam yeniden ekmeye tekrar yansıtıldı. Kocaeli’de de ekmek yüzde 25 zamlandı. Fırın işletmecileri de bir senedir zam almadıklarını belirterek,”Gelen zamdan herkes memnun. Zam meselesi gündemde vardı zaten. Zaten verilmiş bir şeydi, sonra geriye çekildi. Şimdi tekrar aynı zam yerine geldi. Ortam belli, yaşam belli, gelen zamlar belli. Her şeye zam var. Müşteriler alışmış zaten zamma. Ekmeğe zam gelmiş çok görmüyorlar” şeklinde konuştu.

ÇANAKKALE VE BALIKESİR’DE DE ZAMLANDI

Ekmek, bu iki il dışında Çanakkale ve Balıkesir’de de zamlandı. Zam oranı yine yüzde 25 olarak gerçekleşti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER