SON DAKİKA

BIST100
91.687
0,54%
DOLAR
5,4578
-0,18%
EURO
6,2551
-0,28%
ALTIN
226,36
1,00%

Ekonomi Bakanından Son Dakika Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, dolarla ilgili açıklamalarda bulundu. Şu an gelinen kur noktasının kesinlikle reel olmadığını ifade etti.

Ekonomi Bakanından Son Dakika Açıklaması
Bu haber 27 Ekim 2017 - 11:35 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, dolarla ilgili açıklamalarda bulundu. Şu an gelinen kur noktasının kesinlikle reel olmadığını ifade etti.

Nihat Zeybekçi yaptığı açıklamada ”Bugün, pazartesi, salı bunlar geçmiş olacak” şeklinde konuştu. Dolar/ TL kurunda yaşanan hareketlilik hakkında açıklamalarda bulunan Zeybekçi, yükselişten rant elde etmeye çalışanların olduğunu söyledi. ”Başarılı olamayacaklar, bunun geçici olduğunu hep birlikte göreceğiz” dedi.

Bakan Zeybekci, “Kura dokunmamak lazım, müdahale etmemek lazım, spekülatif hareketlere yönelik en doğru hareket budur. Merkez Bankası olarak piyasadaki spekülatif hareketlere döviz satarak müdahale ettiğiniz anda 20-30 milyar dolarda dönem hacim bir anda milyar dolara döner, oyun büyür. Şu an gelinen kur noktası kesinlikle reel değildir. Bugün, pazartesi, salı bunlar geçmiş olacak” açıklamsında bulundu.

Dünyada Bir Hareketlilik Var

Bakan Zeybekçi, kurdaki hareketliliği yalnızca spekülatif haberlerle ilişkilendirmenin yanlış olduğunu, dünyada bir hareketlilik yaşandığını söyledi. ”Dün Polonya’nın parası TL’den daha fazla para kaybetti” ifadesini kullandı. Enflasyon ile ilgili çalışmalrın devam ettiğini de söyleyen Nihat Zeybekçi, gereğinin yaptıklarını ve buna devam edeceklerini ifade etti. Bakan Zeybekçi yeni yatırımlarla ilgili olarak “Elimizde stok olarak bekleyen ve bu sene sonuna kalmadan törenle belgelerini vererek başlatacağımız yaklaşık 100 milyar liralık yatırım var, hatta 103-104 milyar liraya da çıkabilir. Onlar da bitti. Gelecek hafta Başbakanımız başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulunda bunun en son sunumunu ve tartışmalarını da bitireceğiz ve kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER