SON DAKİKA

BIST100
98.631
2,04%
DOLAR
5,7890
-1,41%
EURO
6,7171
-1,33%
ALTIN
228,20
-0,78%

Ekonomide seferberlik yılı!

Ekonomide seferberlik yılı!
Bu haber 22 Aralık 2016 - 10:56 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, 2017 yılına dair bazı açıklamalarda bulundu.

İTO Başkanı Çağlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli seferberlik çağrısını hatırlatarak, “Biz de İstanbul Ticaret Odası olarak ekonomide ‘milli seferberlik’ ilan ediyoruz” dedi.

Türkiye genelindeki tüm iş adamlarına seslenerek “Gelin El Bab’ta terörle savaşan Mehmetçik ruhuyla ekonomiye yönelik suikast planlarını bozalım! Biz 400 bin üyemizle bu ruhla seferber olacağız” ifadelerini kullandı.

Terör maşaları kudursa da büyümeye devam edeceklerini söyleyen Çağlar, sözlerine şöyle devam etti; “Bizim hedefimiz belli, rotamız net. Biz bu ülkeyi büyütmek zorundayız. Yeni dünyada bir tek güç var, o da sağlam ekonomidir. Bize düşen; dünyada oluşturulmaya çalışılan Türkiye algısını değil, Türkiye gerçeğini galip çıkarmak. O gerçek de şudur: Kendi uçağını, tankını üreten, dünyanın enerji akışına yön veren, çevresindeki zulme dur diyebilen, her koşulda büyüyen, her koşulda kenetlenen bir millet.”

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikastin ekonomiyi de hedef aldığını belirten Çağlar, “Büyük fotoğrafı görmek lazım. Bir ülkeye yapılan terör saldırısı, ekonomide karşılık bulmadıkça başarıya ulaşamayacaktır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER