SON DAKİKA

BIST100
95.505
1,51%
DOLAR
4,7556
-0,74%
EURO
5,5814
-0,55%
ALTIN
188,19
-0,79%

Elektrik borcu olanlara müjde

CK Boğaziçi Elektrik, 'silelim gitsin' kampanyasıyla tüm tarife gruplarındaki müşterilerinin Nisan 2013'ten önceki borçlarını kapatma imkanı sunuyor.

Elektrik borcu olanlara müjde
Bu haber 11 Nisan 2017 - 17:44 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi.

CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, silelim gitsin kampanyasıyla tüm tarife gruplarındaki müşterilerinin Nisan 2013’ten önceki borçlarını kapatma imkanı sunduklarını söyledi.

Konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, kampanyanın özel sektör tarafından enerji sektöründe yapılan en büyük ve en kapsamlı uygulama olduğunu dile getirdi.

BORÇLARIN KOLAYCA ÖDENEBİLMESİNİN YOLLARINI AÇTIK

Halit Bakal, kampanyayla tüm tarife gruplarındaki 325 bin aboneye Nisan 2013’ten önceki borçlarını kapatma imkanı sunduklarını belirterek, “Müşteri memnuniyeti kapsamında teknolojinin bize sağladığı tüm imkanları kullanarak bu borçların kolayca ödenebilmesinin yolunu açtık. Tüketicilere kampanya süresi içerisinde bu tarihi fırsatı değerlendirmeleri çağrısında bulunuyoruz. 1,9 milyar liralık borcunun 1,4 milyar lirasını siliyoruz, sadece 500 milyon liralık kısmını ödemesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 90’A VARAN BORÇLAR SİLİNECEK

Abonelerin gecikme faizi sebebiyle geçmiş dönem borçlarını ödemede zorlandıklarını hatırlatarak, “Ana para ve faizi toplam 12 bin lira olan bir müşterinin borcu, bu kampanya sayesinde bin 900 liraya düşüyor. Neredeyse yüzde 90’a kadar olan borcu siliyoruz. Bütçemizi buna göre planladık. Bir olumsuzluk olacağını düşünmüyoruz. Bunu, geçmişe dönük çok eski borcu olan müşterilerimize kolaylık sağlamak için bir defaya mahsus yapıyoruz. Çünkü bu müşterilerimiz, borçlu olduğu için elektrikten faydalanamıyor” şeklinde konuştu.

Borçları olanlar için önemli bir kampanya olduğunun altını çizen Bakal, “Bu kampanyanın kayıp kaçak oranını da azaltacağını düşünüyoruz. Bizim için önemli olan abone numarasıyla müracatta bulunulması. Aboneliğin kendi üzerine olup olmaması önemli değil, kişi yeter ki borcunu ödemek istesin. Şirket olarak müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

SON BAŞVURU 30 HAZİRAN

‘Silelim gitsin’ kampanyasıyla elektrik borcu olanların 30 Haziran’a kadar “www.silelimgitsin.com” adresi üzerinden ana para ve faizi ile birlikte borçlarını öğrenebilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen borçlu aboneler, 30 Haziran’a kadar CK Boğaziçi Elektrik müşteri işlem merkezlerine ya da müşteri hizmet merkezlerine başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca aboneler başvurularını çağrı merkezleri ve mobil uygulama yoluyla veya “www.ckbogazici.com.tr” internet adresinden de yapabilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER