SON DAKİKA

BIST100
117.110
0,00%
DOLAR
3,9676
0,84%
EURO
4,8946
1,03%
ALTIN
168,16
0,42%

Elektrik kesintileri devam ediyor

Elektrik kesintileri devam ediyor
Bu haber 02 Ocak 2017 - 11:25 'de eklendi ve 310 kez görüntülendi.

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik krizi bugün de devam ediyor.

Geçen haftadan beri yaşanan elektrik krizi nedeniyle birçok organize sanayi bölgesinde üretim durdu. Bu hafta da elektriğin olmayacağını öğrenen şirketler çalışanlarını evlerine gönderiyor.

Soğuk hava ve fırtınadan zarar gören enerji hatlarının onarımı bugün de devam ediyor. Bu çalışmaya bağlı olarak elektrik kesintileri de yaşanmaya devam edecek. Elektrik olmadığı için özellikle organize sanayi bölgelerinde (OSB) üretim durdu ve kriz büyüyor.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığından edinilen bilgilere göre Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde yaşanan yoğun kar yağışı ve fırtınanın, Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen iletim hatlarında meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik bakanlık 4 grup halinde toplam 164 kişi çalışmalarına devam ediliyor.

Bakanlık, hava koşullarının normale dönmesi ile 7 hat boyunca 4 adet 20mx80m boyutundaki direğin tamamen yıkıldığı, 69 adet direk üstü kulenin kırıldığı ve koptuğu tespit edildiği bilgisini verdi. Bu boyutlarda bir hasarın neden kaynaklandığına ilişkin de araştırma çalışmaları başlatıldığı öğrenilirken, düzenli bakımları yapılan ve bazıları çok yakın zamanda yenilenen hatlarda, bu boyutlarda bir hasarın nasıl oluştuğu ile ilgili tüm ihtimaller üzerinde durulduğu vurgulandı. Bakanlık birimlerinin çalışmalarının yanında, hasarın neden kaynaklandığını tespit etmek için, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Bakanlığın koordineli bir inceleme başlattığı bilgisi verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER