SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8208
0,31%
EURO
5,6187
0,27%
ALTIN
189,25
0,01%

Emaar Square Mall hizmete giriyor

Emaar Türkiye tarafından Çamlıca'da 2,3 milyar dolarlık yatırımla inşa edilen Emaar Square Mall, 28 Nisan Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açacak.

Emaar Square Mall hizmete giriyor
Bu haber 12 Nisan 2017 - 16:29 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.

Hizmete girmesiyle 5 bin kişiye istihdam sağlayacak Emaar Square Mall, 28 Nisan’da açılıyor.

Emaar Türkiye tarafından Çamlıca’da 2,3 milyar dolarlık yatırımla inşa edilen Emaar Square Mall, 28 Nisan Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açacak. Dakikada 100 ziyaretçi ağırlamayı hedefledikleri merkezin 5 bin kişiye istihdam sağlayacağı kaydedilirken Emaar Square Mall’un tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Emaar Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Cenk Arson, “Emaar’ın alışveriş merkezlerine 2016 yılında 125 milyon ziyaretçi geldi. Yalnızca Dubai Mall 80 milyon ziyaretçiyi ağırladı. 3 yıl üst üste bu rakamı koruyan Dubai Mall, dünyanın en çok ziyaret edilen alışveriş ve eğlence destinasyonu olmanın yanı sıra dünyanın en çok ziyaret edilen yaşam merkezi unvanına sahip” ifadelerini kullandı.

PARA HARCAYAN TURİSTLERE İHTİYAÇ VAR

Cenk Arson, Türkiye’nin para harcayan turistlere ihtiyacı olduğunu dile getirerek, “Biz hedefimizi bir adım öteye taşıdık. Emaar deneyimini kullanarak Türkiye’ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istiyoruz. Türkiye’deki AVM ziyaretçilerinin arasında turistlerin oranı yüzde 2 civarında. Kendimize, bu rakamı 2023 sonunda yüzde 10’a çıkarmak gibi büyük bir hedef koyduk. Bu oldukça iddialı bir rakam. Ancak sadece nicelik değil, nitelik açısından da daha fazla turist çekmek istiyoruz. Odağımızda üst gelir grubu yer alıyor. Türkiye’nin para harcayan turistlere ihtiyacı var” değerlendirmesinde bulundu.

ÖZEL GÜNLERE ODAKLANILACAK

Emaar Türkiye Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ da merkezde yıl boyu devam edecek yoğun bir etkinlik programı olacağını, sadece Türkiye’de değil, dünyada kutlanan özel günleri kapsayan fırsat ve programları hayata geçirecekleri bilgisini verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER