SON DAKİKA

BIST100
92.708
1,11%
DOLAR
5,2904
-1,72%
EURO
6,0352
-1,51%
ALTIN
209,36
-1,03%

Emekliler promosyonlarını mart ayında alacak

Emekliler promosyonlarını mart ayında alacak
Bu haber 25 Ocak 2017 - 14:40 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.

Emeklilere verilmesi planlanan promasyonlarla ilgili en yetkili ağızdan açıklama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere promosyonlarının verileceği tarihi açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, “Emekliler promosyonlarını inşallah mart ayında alacaklar” ifadesini kullandı.

Emeklilere verilecek promosyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, promosyonların emeklilere mart ayında ödeneceğini söyledi.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’na yönelik SGK ve İŞKUR il müdürlerinden video konferansla bilgi alan Mehmet Müezzinoğlu, 81 il arasından belirlenen Denizli, Gaziantep, Balıkesir, Ağrı, Bayburt, Kahramanmaraş ve Rize il müdürlerinden bilgiler alırken, onlara sorular sordu.

ZİYARET TALİMATI

Bakanı Müezzinoğlu, il müdürlerinden toplumun çeşitli kesimlerinden vatandaşlara çat kapı ziyaret yapılması talimatı verdi. Ağrı Sosyal GÜvenlik İl Müdürü Nuri Aktaş’ın çalışmalarından da bilgi alan Bakan Müezzinoğlu, emeklilerin promosyon bekleyip beklemediğini sorması üzerine Aktaş, ‘bekliyorlar’ cevabını verdi. Bunun üzerine de Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Emeklilerimiz promosyonlarını inşallah mart ayında alacaklar” ifadelerini kullandı.

KIDEM FONU AÇIKLAMASI

Bu arada Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdür Abdullah Mersin de ziyaret ettikleri bir evde vatandaşın, patronunun yaşadığı ekonomik sorun sebebiyle kıdem tazminatının yarısını alamadığını aktarması üzerine Bakan Müezzinoğlu, “Bu şunu gösteriyor, bizim en kısa sürede kıdem fonunu kurmamız lazım. Sendikalı olsa bile, kıdem fonu kurulmadığı sürece patronun koşullarına göre sorunlar yaşayabiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER