SON DAKİKA

BIST100
92.709
1,38%
DOLAR
5,4803
0,02%
EURO
6,1983
0,18%
ALTIN
211,72
0,20%

Emeklilerden bankalara tepki

Emekliler, promosyon görüşmelerinde kamu bankalarının tekliflerini düşük tutmalarına tepki gösterdi.

Emeklilerden bankalara tepki
Bu haber 14 Ekim 2016 - 14:32 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi.

Emekliler, promosyon görüşmelerinde kamu bankalarının tekliflerini düşük tutmalarına tepki gösterdi.

Kamu bankaları ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın yürüttüğü banka promosyonu yeniden gündmee geldi. Yaklaşık 12 milyon emeklinin bir umutla beklediği görüşmelerde kamu bankaları tekliflerini düşük tutma kararı aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun emeklilerin beklediği rakamlara cevap verebilmelerinin mümkün olmayacağı yönünde açıklaması görüşmeleri farklı bir boyuta taşıdı. SGK ve kamu bankaları arasındaki promosyon görüşmelerine, emekliler de dahil oldu.

Kamuda çalışanlara tanınan banka promosyonu hakkının, emeklilere de verilmesi için çalışmalar başlattıklarını kaydeden Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı, bu konuda önemli bir mesafe alındıklarını söyledi.

Emekliler olarak bankalarla kurulan pazarlık masasının kendilerinin mutlu ettiğini açıklayan Ergün, ancak gündeme gelen son rakamlarla bu umutlarınında bittiğini belirtti. Kamu bankalarının emeklilere layık gördüğü rakamların hayal kırıklığı olduğunu ifade ederek “Bu anlamda aylarca süren pazarlıklardan çıkan sonuç, bizim için tam bir fiyaskodur. Dernek olarak özel bir bankayla yaptığımız anlaşmayla zaten emeklilerimize 3 yılda 300 lira promosyon hakkını elde etmiştik. Yani bugün açıklanan kamu bankaları teklifinin 10 katından fazlasını, zaten almıştık. Beklentimiz kamu bankalarının sosyal devlet anlayışına uygun davranarak bu rakamın da üzerine çıkmalarıydı. Ancak bugün teklif edilen ve kişi başı yıllık 9 lira, 3 yıllık 27 lirayı geçmeyen rakamları ibretle izliyoruz” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER