SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6465
0,19%
EURO
6,5107
0,64%
ALTIN
223,24
0,47%

Emekliye yüzde 5 zam mı geliyor?

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren zam miktarları Ağustos ayında belirlenecek.

Emekliye yüzde 5 zam mı geliyor?
Bu haber 02 Mayıs 2017 - 11:01 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren zam miktarları Ağustos ayında belirlenecek.

Temmuz’da çifte zam almayı bekleyen memurlar ve memur emeklileri müjdeli haberi, Ağustos’ta kurulacak toplu sözleşme masasında, hükümet yetkilileri ve memur sendikaları arasında gerçekleştirilecek görüşmeler sonunda öğrenebilecek.

Toplantıda hem 2 yıllık zam oranlarını hem de sosyal ve mali haklarda yapılacak iyileştirmeleri ele alınacak. Buna göre 2 yıllık dönem için 4 ayrı zam oranı tespit edilecek. Memur sendikalarının her 6 aylık dönem için talep edeceği zam oranının tabanının yüzde 5’ten başlayacağını dile getiriyor.

ZAM ORANI PAZARLIKLAR ARDINDAN BELİRLENECEK

Sendikaların taleplerine karşılık hükümet yetkilileri de toplu sözleşme masasına tekliflerini sunacak ve pazarlıklar sonucu zam oranları ele alacak.

ZAMMIN ENFLASYON ÜZERİNDE OLMASI BEKLENİYOR

Bu arada toplu sözleşme taleplerine ilişkin açıklamalarda bulunan Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın, “2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı mali ve sosyal haklar için, zam oranlarının belirlenmesi, kadro sorununun çözülmesi için masaya oturacağız. Enflasyona karşı koruyan değil, enflasyonun üstünde konuşlanan, gerçekleşen enflasyon ile tahmini enflasyon verileri arasındaki makası kapatacak, erime riski oluşturmayan oran teklifleriyle masada olacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER