SON DAKİKA

BIST100
91.387
1,48%
DOLAR
5,3489
0,23%
EURO
6,0798
0,06%
ALTIN
213,37
-0,44%

En uygun bayram kredisi hangi bankanın?

Ramazan bayramı ve Kurban bayramı yaklaşırken, bankalar da bayramda müşterilerinin ellerini rahatlatma amacıyla günlere özel kredi kampanyaları hazırlıyor.

En uygun bayram kredisi hangi bankanın?
Bu haber 29 Mayıs 2017 - 11:54 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Ramazan bayramı ve Kurban bayramı yaklaşırken, bankalar da bayramda müşterilerinin ellerini rahatlatma amacıyla günlere özel kredi kampanyaları hazırlıyor.

Özellikle bankalar,2017 Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde özel düşük faiz oranlı yeni bayram kredisi kampanyalarını duyurmaya da başladı.

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, ING Bank, Denizbank gibi ülkenin dev bankaları düşük faizli banka kredileri ile bayram öncesi kredi hacimlerini genişletmeyi düşünüyor.

KOLAY KREDİ ALMANIN YOLLARI VE NOTU DÜŞÜK OLANLAR NELER YAPMALI?

“Kredi not ortalaması bankaların kredi kullandırırken ilk dikkate aldığı kriterdir. Bankalar, kendilerine ulaşan kredi başvurularını, ilk olarak kredi notu sorgulaması yaparak çıkan sonuca göre onay sürecine sokmaktadır. Bu noktadan da anlaşılacağı gibi kredi notu, onay sürecinin en etkin unsurudur.

KREDİ NOTUNU ORTAYA ÇIKARAN SÜREÇ

Kredi notunun oluşabilmesi için bir kişinin son 5 yıllık zaman dilimi içinde bankalardan kredi(ihtiyaç, konut, taşıt vb), kredi kartı veya kredili mevduat hesabı gibi bir üründen faydalanmış olması gerekmektedir. Kredi ürünlerinden herhangi birini kullanmamış kişilerin kredi notu hesaplaması da ‘veri’ olmaması sebebiyle mümkün olmamaktadır. Kredili ürünlerden faydalanmayan kişilerin kredi notu ortalaması da ‘0’ olarak kabul edilmektedir.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR NE YAPMALI

Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin unutmaması gereken bir nokta da istisnasız her bankanın findeks kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirdiği gerçeğidir. Bu bağlamda kredi notu düşük olanlar arasında da bir sıralama mevcuttur. Bu sıralama en riskli, orta riskli ve az riskli şeklindedir. Bu gruplar içinde olan kişiler, kredi alabilmek için teminat göstermek, kefil göstermek, gelire göre düşük tutarlı kredi kullanmak gibi yöntemleri kullanabilir”

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR İÇİN YOL HARİTASINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER