SON DAKİKA

BIST100
92.709
0,00%
DOLAR
5,4860
0,12%
EURO
6,2024
0,24%
ALTIN
211,67
0,17%

‘Endişe yaşamaktansa onlar korkuyla yaşasın’

‘Endişe yaşamaktansa onlar korkuyla yaşasın’
Bu haber 30 Nisan 2017 - 12:08 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütlerine tarih vererek operasyon yapılamayacağını vurgulayarak, “Bilecekler ki TSK her an buralara gelebilir. Endişeyle yaşamaktansa onlar korkuyla yaşasınlar” dedi.

Hindistan seyahatı öncesinde Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ne yazık ki bu konvoylarda her iki ülke bayraklarının, ülke de demeyeceğim YPG gibi bir terör örgütünün paçavralarının olduğu konvoy içerisinde tabii Amerika’nın bayraklarının olması, dalgalanması bizleri ciddi manada üzmüştür. Bunları da 16’sında yapacağımız ziyarette Sayın Başkan’a göstereceğiz ve madem ki biz uluslararası teröre ortak olarak karşıyız, o zaman bu durum nedir diye kendilerine bunları göstereceğiz” şeklinde konuştu.

BUGÜN BİZE YARIN BAŞKASINA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele eğer ortak bir platformda yürümezse bugün bize yarın bir başkasına olacağını belirterek, “Bu geleneğin, buna gelenek diyorum, çünkü Sayın Obama döneminden başlayan bir süreç şu anda devam ediyor. Bunun artık noktalanması lazım. Aksi takdirde hem bölgedeki bu sıkıntı devam edecektir hem de kendileri rahatsız olacak. Bizler de NATO’nun iki ortak ülkesi, stratejik müttefikler olarak bundan ciddi manada rahatsız olacağız. Her zaman söylediğim gibi o zaman biz göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu ifademi tekraren kullanıyorum. Karaçok’ta ne olduysa, Sincar’da ne olduysa artık bunlara devam etmek durumunda kalacağız. Dün de söylediğim gibi bir gece ansızın gelebiliriz derken bunu kast ediyorum. Bütün oralardaki terör örgütlerine tarih vererek, haber vererek gidecek değiliz ama bilecekler ki Türk Silahlı Kuvvetleri her an buralara gelebilir. Biz endişeyle yaşamaktansa onlar korkuyla yaşasınlar” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER