SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

‘Erdoğan aleyhtarı söylemleri sıradanlaştırmayacağız’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Avrupa'daki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye aleyhtarı söylemlerin sıradanlaşmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

‘Erdoğan aleyhtarı söylemleri sıradanlaştırmayacağız’
Bu haber 24 Nisan 2017 - 15:40 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa’daki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhtarı söylemlerin sıradanlaşmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa’daki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye aleyhtarı söylemlere ilişkin değerlendirmeler yaptı.

İbrahim Kalın, “Bu tür söylemlerin normalleşmesine ve sıradanlaşmasına asla izin vermeyeceğiz. Çünkü bu başka bir şeylerin zeminini hazırlama gayretidir. Bunlar siyasi analiz, yorum değildir, başka bir planın parçası olarak gündeme getirilen konulardır. Biz demokrasi adına, milli irade adına, ahlak ve vicdan adına bu faşizan yaklaşımların normal ve meşru görülmemesi için elimizden gelen bütün imkanları seferber edeceğiz ve bu tür söylemlere müsamaha etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’DAN ERMENİ PATRİKHANESİ’NE MESAJ

Kalın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ermeni Patrikhanesi’ne mesajı olduğunu da belirterek, “Sayın Patrik vekili Aram Ateşyan tarafından da bu mesaj kilisede yapılan ayinde bulunan Ermeni vatandaşlarımızla da paylaşıldı. Biz, 1915 olayları olarak bilinen hadiselere hep, ‘Bir ortak acı ve adil hafıza’ perspektifinden baktığımızı ifade ettik. Yine bu çerçevede sayın Cumhurbaşkanımızın yayınladığı mesajdan bir iki cümleyi sizinle paylaşmak istiyorum; Bölgenin iki kadim toplumu olarak Türkler ve Ermeniler bin yıldır omuz omuza yaşadıkları bu coğrafyada, ortak bir tarihi ve kültürü paylaşmıştır. Ermeni toplumu, gerek Osmanlı İmparatorluğu gerek Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan geçmişinde çok kıymetli evlatlar yetiştirerek ülkemizin gelişiminde büyük katkılarda bulunmuşlardır. Dün olduğu gibi bugün de Ermeniler, ülkemizin eşit ve hür vatandaşları olarak sosyal, siyasi ve ticari hayatımızın her alanında önemli roller üstlenmektedir” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER