SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Erdoğan ile Obama telefonda görüştü

Erdoğan ile Obama telefonda görüştü
Bu haber 27 Ekim 2016 - 6:07 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradığı bildirildi.

1 saat 25 dakika süren telefon görüşmesinde DAEŞ’e karşı mücadele konusu ele alındı. Bu konudaki kararlılıklarını teyit eden Obama, PKK’nın Kuzey Irak’ta kalmasına izin verilmeyeceğini de sözlerini ekledi.

Türkiye’nin Suriye sınırında DAEŞ’le mücadelede Özgür Suriye Ordusu’na verdiği desteği takdirle karşıladıklarını ifade eden Obama; Türkiye, Suriye, ABD ve diğer ülkelere yönelik tehdidin azaltılması için DAEŞ’e yapılan baskıların devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Barack Obama, Türkiye’nin DAEŞ karşıtı koalisyona katılımı konusunda Türkiye ile Irak arasında geçen diyalog sürecini memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Irak’ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediklerini teyit eden iki lider, Musul’daki operasyonun titizlikle yürütülmesi gerektiğine dikkati çektiler . Yaptıkları telefon görüşmesinde Kuzey Irak’ta PKK’nın barınmasına müsaade edilmemesi gerektiği hususunda da mutabık kaldılar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER