SON DAKİKA

BIST100
99.387
1,46%
DOLAR
5,3454
0,44%
EURO
6,0734
0,33%
ALTIN
220,49
0,65%

Erdoğan: Lozan’daki kayıpların üzüntüsünü yaşayan bir milletiz

Erdoğan: Lozan’daki kayıpların üzüntüsünü yaşayan bir milletiz
Bu haber 22 Aralık 2016 - 16:38 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hala Lozan’daki kayıpların üzüntüsünü yaşayan bir millet olduğumuzu belirterek, “Açık konuşmak lazım Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor” dedi.

200’E YAKIN DEAŞ’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Toplu açılı töreninde gündeme dair konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine El Bab’da şehit olan 16 askere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu mücadelemiz sıradan bir mücadele değil. 16 şehidimiz oldu, 200’e yakın DEAŞ’lı orada öldürüldü. ülkemizi sürekli tehdit altında tutanlara karşı artık duramazdık ve bunun gereğini de yapıyoruz. Bütün bunlar yapılırken bir taraftan diplomasi de yürüyor Rusya’yla, Amerika’yla, öbür tarafta İran’la, Irak’la bütün buralarla, Körfez ülkeleriyle Katar, Suud hepsiyle görüşmelerimizi yapıyoruz ve bütün bunlardan sonra da bu harekat başladı” ifadelerini kullandı.

HASSAS NOKTA GÖRDÜKLERİ YERE YÜKLENİYORLAR

Türkiye’nin asimetrik bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu kaydeden Erdoğan, “Terör örgütleri, bu kavganın sadece piyonlarıdır. Bizim asıl mücadelemiz arkalarındaki güçlerdir. Bu güçler, hassas noktamız olarak neremizi görüyorlarsa oraya yükleniyorlar” şeklinde konuştu.

FARKLILIKLARI KENARA BIRAKARAK GELECEĞİMİZ İÇİN BERABER HAREKET ETMELİYİZ

Şu anki durumun bambaşka olduğunu belirten Erdoğan, 79 milyonun farkılıkları bir kenara bırakarak ülkenin geleceği için birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

“Şu anda içinde bulunduğumuz durum bambaşka. Bugün ülke ve millet olarak bekamızı, geleceğimizi, istiklalimizi güvence altına alma mecburiyetiyle karşı karşıyayız. Onun için 79 milyon, diğer tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak geleceğimiz için bir ve beraber hareket etmeliyiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin Gayri Safi Yurt İçi Hasılasını 2002’de 236 milyar dolar iken 2013’te 949 milyar dolara kadar çıkardıklarını hatırlattı.

Erdoğan, “Dikkat ederseniz, ne zamanki biz trilyon dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla oranına yaklaştık hemen bazıları tüm düğmelere birden bastı. Kimi, ‘ağaç’ diyerek, kimi ‘yolsuzluk’ diyerek, kimi ‘öz yönetim’ diyerek, kimi ‘doğrudan silaha sarılıp darbe yapmaya’ kalkarak, kimi ‘bölgemizi kana ve ateşe’ boğarak bizi kendilerince durdurmak istediler. Onlar ‘dur’ dedikçe biz daha ileri atıldık. Çünkü tarihimizin ve milletimizin bize verdiği görev budur” şeklinde konuştu.

Dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgenin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı kritik dönemde olduğunun altını çizen Erdoğan, şöyle konuştu: “Eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan’daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadele; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mücadelesidir”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER