SON DAKİKA

BIST100
96.657
2,02%
DOLAR
5,8702
-0,78%
EURO
6,7995
-1,21%
ALTIN
230,31
-1,13%

Erdoğan – Putin görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak basın toplantısı sona erdi.

Erdoğan – Putin görüşmesi sona erdi
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 17:39 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak basın toplantısı sona erdi.

Görüşmenin ardından ikili basın mensuplarının karşısına geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında “Bu acılar sürdükçe, ülke olarak Suriye hakkında konuşmaya tabii ki devam edeceğiz, görüşmeye devam edeceğiz. Masumların çığlıklarına kulaklarımızı tıkamadan sorunu çözmeye yönelik arayışlarımızı sürdüreceğiz. Dostum Putin de bu drama son vermeyi samimi şekilde arzu ediyor. Ateşkes rejiminin hayata geçirilmesinde kendisinin büyük emeği ve çabası olacağına inandım, inanıyorum” şeklinde konuştu.

KİMYASAL SALDIRI HAKKINDA…

Erdoğan, Han Şeyhun’daki kimyasal saldırı hakkında ise şöyle konuştu: “Böyle vahşi bir saldırı, hiç kimsenin yanına kar kalamaz, kalmamalıdır. Bugün Sayın Putin ile bu saldırıların sorumlularının cezalandırılmasının son derece önemli olduğu konusunda hemfikir olduğumuzu gördüm. Ateşkesi bozmaya yönelik her saldırı, sahadaki durumu kötüleştirmenin yanı sıra garantör ülkelerin emeklerini de baltalıyor. Tüm bu konularda Rusya ile eş güdüm halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye, Rusya, İran garantörlüğünde uygulanan ateşkes veya yeni adıyla çatışmasızlık, siyasi çözüm çalışmalarının başarıya ulaşması için önemli bir fırsat penceresi oluşturmuştur. Bu altın fırsatın heba edilmemesi gerekir”

DOMATES KONUSU

İki ülke arasında domates konusundaki krize de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah belli bir zemine oturtacağız” dedi.

Bugün domates dışında bütün konularda zaten gıdada, konfeksiyonda, tekstil konusunda anlaştıklarını aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Tabii Türk domatesinin Rusya pazarında olmasını arzu ederiz. Hem ucuz hem de lezzetli olması, bu bakımdan özellikle tavsiyemizdir ama şu anda bir geçiş süreci var. Bu arada belki ara formüller bulmak suretiyle bu süreci de inşallah belli bir zemine oturtacağız”

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER