SON DAKİKA

BIST100
95.483
1,49%
DOLAR
4,7559
-0,73%
EURO
5,5818
-0,54%
ALTIN
188,21
-0,78%

Erdoğan; Yatırım önünde engel yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yatırım yapmanın önünde engel olmadığını söyledi.

Erdoğan; Yatırım önünde engel yok
Bu haber 29 Nisan 2017 - 15:40 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yatırım yapmanın önünde engel olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi’nde önemli açıklamlada bulundu. Türkiye’de yatırıma engel olmadığını kaydeden Erdoğan şunları söyledi; “Kim bir engel var diyorsa, bakın ben Cumhurbaşkanı olarak kapımı açık tutuyorum. Bize müracaatını rahatlıkla yapar.”

Girişimcilerin ve yatırımcıların her zaman yanında olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yatırım yapmanın önünde engel olmadığını kaydetti. Erdoğan “Kim bir engel var diyorsa, bakın ben Cumhurbaşkanı olarak kapımı açık tutuyorum. Bize müracaatını rahatlıkla yapar. Çünkü siyasetçinin görevi yatırımcının önündeki taşı kaldırmaktır. Eğer siz önüne engel koyarsanız o ülkede yatırım olmaz. Ama biz o taşları kaldırarak yatırımcının gelmesini sağlayacağız. Bugüne kadar bunu başardık. Başbakanlığım döneminde bir ara küresel yatırım 22.5 milyar dolara kadar çıktı. Şimdi bizim onu yakalayıp daha da ileri taşımamız gerekiyor. Bu adımı da atacağız. Fakat şundan mutluyum. Ülkemde dinamik bir iç yatırımcı portföyümüz var. Onların da dışarıdan yanlarındaki ortaklarıyla bu yatırımları geliştirmelerinin çok büyük önem arz ettiğini söylüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı olarak şu anda tüm girişimcilerin, yatırımcıların her zaman yanında olmaya devam edeceğini belirten Erdoğan “İkili ve üçüncü ülkelerde de yatırım yapmaya özellikle birlikte devam edeceğiz. Kimsenin bu konuda endişesi olmasın ve dışarıda yapılan bu yalan yanlış kampanyalara da kimse kulak asmasın. Ben bu kampanyaları yapanlara sesleniyorum; siz önce şu teröristleri ülkenizde gizlemekten, saklamaktan bir vazgeçin. Özellikle Avrupa” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER