SON DAKİKA

BIST100
97.955
-0,51%
DOLAR
5,3279
0,11%
EURO
6,0584
0,08%
ALTIN
219,06
-0,29%

Erdoğan’dan Batılı ülkelere: Biz bunu yutmayız

Erdoğan’dan Batılı ülkelere: Biz bunu yutmayız
Bu haber 29 Aralık 2016 - 13:46 'de eklendi ve 278 kez görüntülendi.

Batılı ülkelere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz NATO’da sizinle beraberiz, NATO’da sizlerle beraber olduğumuz halde siz bu destekleri bize değil, bölücü terör örgütlerine veriyorsunuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Yoksa NATO’daki ortağınız sizin bu bölücü terör örgütleri midir? Nasıl oluyor da siz, bu bölücü terör örgütleri olarak kabul ettiğiniz bu örgütlere bu tür destekleri veriyorsunuz? Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil. Bunu yutmamız mümkün değil. Eğer biz NATO ittifakı içinde berabersek, eğer biz stratejik, model ortaksak, o zaman siz bizim yanımızda yer alacaksınız. Bölücü terör örgütünün yanında yer almayacaksınız”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen TÜBİTAK ödül töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak uzun süredir Batılı ülkelere, ‘terör örgütleri arasında ayrım yapmamaları, bu konuda ilkeli tutarlı davranmaları’ çağrısında bulunuyoruz. Buna karşılık Amerika başta olmak üzere kimi ülkeler kendilerince çeşitli bahaneler ileri sürüp harf oyunlarıyla göz boyayarak bölgemizde masumları katleden örgütlere aleni destek verme yoluna gidiyor. Bunları da dile getirdiğimiz zaman beyefendiler rahatsız oluyor” şeklinde konuştu.

MÜTTEFİK ÜLKELERDEN EN KÜÇÜK BİR DESTEĞİ GÖRMÜYORUZ

Türkiye’nin Suriye kaynaklı tehditleri sınırları boyunca yaşadığını hatta sınırlar içinde bombalar patladığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “NATO adeta olayın tamamen dışında tutuldu.” diyen Erdoğan, “Bugün de El Bab operasyonumuzda ne NATO’nun ne de bölgede güç bulunduran güya müttefik ülkelerin en küçük bir desteğini görmüyoruz. Sözüm ona DEAŞ’a karşı mücadele için kurulan koalisyon bugün DEAŞ’a en büyük zayiatı verdiren, örgütün belini kıran El Bab harekatına hiçbir katkı sunmuyor” diye konuştu.

Batılı ülkelerin terör örgütlerine yaptığı yardımlara ilişkin de Erdoğan, “Sizler terör örgütlerine kalkar bu bölgede her türlü silah yardımını yaparsanız, ondan sonra bunu bir kılıfa koyarak ‘Hayır biz silah göndermiyoruz, mühimmat gönderiyoruz’ derseniz, kusura bakmayın biz bunu yutmayız” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE KOL KANAT GERMEYİ SÜRDÜRENLER

“Terör örgütleriyle iş tutanlar da kana ve gözyaşına boğulmaya hazır olmalıdır” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Nitekim bunun emareleri zaman zaman ortaya çıkıyor. Yılanla yatağa giren, ısırılıp zehirlenmeyi göze almalıdır. Terör örgütleriyle iş tutanlar da kana ve gözyaşına boğulmaya hazır olmalıdır. Türkiye’de patlayan bombaları film sahnesi gibi seyredip, bunların müsebbibi olan örgütlere kol kanat germeyi sürdürenleri, yarın aynı akıbetin beklediğini anlamak için müneccim olmaya gerek yok”

Terörle mücadeleyi her noktada vereceklerini de dile getiren Erdoğan, “Aynı mücadelenin devamını Suriye’de, Irak’ta, gerekiyorsa başka yerlerde elbette vereceğiz. Ebediyete uğurladığımız her şehidimizin acısını yüreğimizde elbette hissedeceğiz. Bunlarla birlikte, mücadelemizin gelişme, kalkınma, büyüme yönünü de kesinlikle ihmal etmeyeceğiz. Asıl bunu yapmazsak, şehitlerimizin ruhlarını muazzep etmiş oluruz. Asıl, kalkınma gündemimizden koparsak, milletimize karşı mahcup oluruz” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER