SON DAKİKA

BIST100
94.887
0,57%
DOLAR
6,3473
0,53%
EURO
7,4228
0,56%
ALTIN
244,38
0,17%

Erdoğan’dan ‘cumhurbaşkanlığı’ açıklaması

Erdoğan’dan ‘cumhurbaşkanlığı’ açıklaması
Bu haber 16 Kasım 2016 - 11:32 'de eklendi ve 281 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa taslağında ‘cumhurbaşkanı’ ifadesinin geçtiği şeklindeki yorumlara “benim açımdan herhangi bir sıkıntı yok” yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda AK Parti tarafından hazırlanan ve MHP’ye sunulan yeni anayasa taslağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtla Erdoğan, yeni anayasa çalışmaları için ‘hayırlı olsun’ dedi. Taslak anayasada ‘cumhurbaşkanı’ ifadesinin kullanıldığı yönündeki soruya Erdoğan ‘sıkıntı olmaz’ dedi.

AK Parti’nin hazırladığı ve MHP’ye sunduğu yeni anayasa taslağıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Yapılan bu çalışmanın ‘başkanlık’ veya ‘cumhurbaşkanlığı’ olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Yeter ki burada her iki siyasi parti milletimize neyi takdim edecektir, bunu kendi aralarında görüşmek suretiyle kararını vereceklerdir.”

Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği kesilmemeli
Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmemesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bunun için, böyle bir adım atılıyorsa ki ‘fiili başkanlık’ diye zaman zaman Sayın Bahçeli’nin ifade ettiği şekliyle yani cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda, o zaman tabii ki partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacaktır. Partisiyle beraber bu yolu yürümesi, bu süreci işletmesi, şüphesiz ki hem mensubu olduğu partisini hem de cumhurbaşkanının kendisini güçlü kılacak ve çok daha kararlı, dayanışma içerisinde adımlar atılmış olacaktır.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER