SON DAKİKA

BIST100
110.132
-0,72%
DOLAR
4,0917
-0,37%
EURO
4,9994
-0,32%
ALTIN
174,58
-0,26%

Erdoğan’dan, kanser hastalarına müjde

Erzurum Buluşması'nda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastalarına müjde verdi: Kanser hastalarının masraflarını devlet üstlenecek

Erdoğan’dan, kanser hastalarına müjde
Bu haber 12 Nisan 2017 - 17:43 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Erzurum Buluşması’nda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanser hastalarına müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kanser hastalarının masraflarını üstleneceklerini söyledi.

BÜYÜKŞEHİRLERE MODERN HASTANELER

Türkiye’de 30 büyükşehrin tamamında modern şehir hastanelerinin yapılacağını anımsatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat, Isparta, Mersin, Balıkesir şehir hastanesinin tamamlandığını kaydetti.

Erdoğan, bunun da insanına değer vermek olduğunu kaydederek, Kılıçdaroğlu’nun Savaş Ay’ın programına katıldığında “Tedavi olma, hastaneye gitme özgürlüğü engellenemez” şeklindeki sözlerine atıfta bulunarak, “Lütfettin. Yoksa onu da engelleseydin. Reçete yazılıyor, ilacını alamıyordu benim vatandaşım. Şimdi böyle bir dert var mı? İstediği eczaneden gitsin alsın, istediği hastaneye gitsin. Engel var mı? Kuyruk falan böyle bir şey var mı? Geçen Başbakanımızla da Recep beyle (Sağlık Bakanı Recep Akdağ) de konuştuk. Kanserle ilgili ilaçlarda bir sıkıntı vardı, yani bedelini kanserli hastanın ödemesi gibi. Dedik ki ‘Bunu da devlet halledecek.’ Hazırlıklar ona göre yapıldı, yapılıyor. Bu tür hastalarımızın da inşallah tedavisini, masrafını devlet olarak üstleneceğiz” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER