SON DAKİKA

BIST100
95.306
-0,11%
DOLAR
5,3744
0,75%
EURO
6,1333
0,84%
ALTIN
223,53
0,76%

Erdoğan’dan Son Dakika Kayseri açıklaması!

Erdoğan’dan Son Dakika Kayseri açıklaması!
Bu haber 17 Aralık 2016 - 15:55 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de 13 askerin şehit olduğu terör saldırısı için sert açıklamlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür” dedi.

Terör saldırılarının asıl amacının Türkiye’nin önünü kesmek olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi: “Terör eylemleri, asker ve polislerimizle birlikte 79 milyon vatandaşımızın tamamını hedef almaktadır. Türkiye, terör örgütlerinin ortak saldırısı altındadır. Özellikle bölücü terör örgütü, tüm imkanlarını kullanmaktadır. Eylemlerin biçimi ve hedefleri, bölücü terör örgütünün asıl gayesinin Türkiye’nin önünü kesmek, ayağına çelme takmak, gücünü ve enerjisini başka yönlere yoğunlaştırmak olduğunu tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.”

Türkiye’ye yönelik saldırıların Suriye’den bağımsız düşünülemez olduğunu belirten Erdoğan, “Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan bağımsız olmadığını biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER