SON DAKİKA

BIST100
95.663
0,26%
DOLAR
5,3753
0,77%
EURO
6,1297
0,78%
ALTIN
223,03
0,53%

Esnafa müjdeli haber!

Esnafa müjdeli haber!
Bu haber 09 Aralık 2016 - 12:07 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Habertürk TV’de Aysun Torun’un sorularını yanıtladı.

Bakan Tüfenkci katıldığı televizyon programında kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacağını söyleyerek “Kredi garanti fonu ile yeni imkanlar getirdik. Esasında banka riskini kendi tarafına aldığı için sicil affının daha kolay çıkma imkanı var. Önümüzdeki günlerde sicil affını sunacağız. Sicil affını hayata geçirmek istiyoruz” ifadelerini kulladı.

Başbakan Yıldırımın dün açıkladığı ekonomik tedbir paketine de değinen Tüfenkci “Tasarrufa yönelik tedbirler alınacak. Belli oranlarda tasarruflara gideceğiz. Her Bakanlık kendi bünyesinde takip edilecek. Ciddi 4-5 milyarlık bir tasarruf bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkci, küçük işletmelere 50 bin TL faizsiz kredi imkanı getirildiğini ve esnaflara çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.

İŞSİZLİK FONUNA KATKI
İşsizlik Fonu’nu da Bakanlar Kurulu’na sunup son şeklini vereceklerini belirten Tüfenkci “Esnaf da işsizlik fonuna katkı verecek devlet olarak biz de vereceğiz. İşsizlik kaldığı süre içinde, yeni iş bulana kadar asgari geçimini sağlayacak ücreti vermeyi planlıyoruz” dedi. Kamudaki personel alımlarını da 60 binle sınırladıklarını sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER