SON DAKİKA

BIST100
94.348
-0,43%
DOLAR
6,3160
2,43%
EURO
7,3862
3,00%
ALTIN
243,91
3,05%

Et fiyatları açıklaması bu sefer Bakan Tüfenkci’den

Et fiyatları tartışması Ramazan ayının gelmesiyle birlikte artmaya başladı. Et fiyatlarının 50 TL'nin üzerine çıkacağı yönündeki iddialara cevap geldi.

Et fiyatları açıklaması bu sefer Bakan Tüfenkci’den
Bu haber 25 Mayıs 2017 - 14:38 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

Et fiyatları tartışması Ramazan ayının gelmesiyle birlikte artmaya başladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, et fiyatlarının 50 TL’nin üzerine çıkacağı yönündeki iddiaları cevap verdi.

Bakan Bülent Tüfenkci, 3. İstanbul Ayakkabı Saraciye Fuarı’nda et tartışmaları üzerine açıklama yaptı. Türkiye’de üretilen etin iç talebi yeterince karşılamadığı ve fiyatların 50 TL’yi aşacağı yönündeki iddialara ilişkin Tüfenkci, canlı hayvanda gümrük vergilerinin sıfırlandığını hatırlatarak, ayrıca Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Et Balık Kurumu vasıtasıyla et ve canlı hayvan ithalatı yaptığını vurguladı.

Tüfenkci, şöyle devam etti: “Ben bu tür spekülasyonlara inanmıyorum. Buna güvenerek hareket edenlerin de zarar edeceğine inanıyorum. Özellikle et girişlerinin hızlanmasıyla beraber, daha doğrusu Et Balık Kurumunun ithalatının bu anlamıyla hızlanmasıyla beraber bunun gerçekleşmeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz. Zaten biz kontrol ediyoruz piyasaları”

İthalatın da sürekli hale getirilmemesi ve üretimin artırılması gerektiğinin altını çizen Bülent Tüfenkci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu noktada gerekli çalışmaları yaptığını, yem fiyatlarının kontrol altına alınarak aşağı çekilmesiyle birlikte bu konudaki spekülasyonların sonlanacağına inandığını vurguladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER