SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

Et polemiği devam ediyor

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar ve sahur sofralarının değişilmezi kırmızı et, fiyatıyla tartışma konusu oldu.

Et polemiği devam ediyor
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 11:43 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Ramazan ayına sayılı günler kala iftar ve sahur sofralarının değişilmezi kırmızı et, fiyatıyla tartışma konusu oldu. Kırmızı et fiyatlarının artacağı yönündeki iddialar, üreticiler ve kasaplar tarafından ‘fırsatçılık’ olarak değerlendirildi.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada et fiyatlarının bu kadar gündeme gelmesinin, bazı kesimlerin et ithalatı yapılmasını istemesinden kaynaklandığını dile getirdi.

HAYVAN SAYISI YETERLİ

Et ithalatından yüksek kazanç sağlayan firmalar olduğunu ama bunun Türkiye’ye zarar vereceğini kaydeden Bülent Tunç, Türkiye’de kırmızı et üretimi için hayvan sayısının yeterli olduğunu aktardı.

VATANDAŞLAR ARAŞTIRARAK ET ALSINLAR

Bülent Tunç, geçen yılki ramazanda et fiyatının 25 TL olduğunu belirterek, “Türkiye’de enflasyon yaklaşık yüzde 8. Bu yüzden her şeye zam gelirken ette belli miktarda fiyat artışı da normal. Etin kilogramı bu sene 27,5 lira olmuş çok mu? Ramazanda tüketim diğer aylara göre çok artmıyor, dolayısıyla fiyatların da bundan dolayı artmaması lazım. Görülen fiyat artışları tamamen fırsatçılıktan kaynaklanmaktadır. Vatandaşlar fiyatları araştırarak eti en ucuz olan yerden alsınlar” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER