SON DAKİKA

BIST100
94.239
-0,35%
DOLAR
5,3281
0,21%
EURO
6,1090
0,26%
ALTIN
209,53
0,15%

Ev sahibi olmak için banka önünde nöbet

Ev sahibi olabilmek için dondurucu soğukta nöbet tutuyorlar. Bilecik'in Bozüyük ilçesinde vatandaşlar banka önünde gece gündüz nöbet tutuyor.

Ev sahibi olmak için banka önünde nöbet
Bu haber 31 Ocak 2017 - 9:13 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde vatandaşlar 14 TOKİ konutundan birisine sahip olabilmek için banka önünde dondurucu soğukta nöbet tutuyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca inşa edilen konutlardan 14’ünün başvuru önceliğine göre satılacağını duyan vatandaşlar, başvurunun yapılacağı banka şubesinin önünde 3 gündür nöbet tutuyor.

BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE SATILACAK

Yeni Doğan Mahallesi’nde, inşaatı devam eden 724 konuttan 14’ünün kurasız ve başvuru önceliğine göre açık satışa çıkarıldığını öğrenen 20 vatandaş, başvurunun yapılacağı bankanın önünde sıraya girdi.

Etkili olan dondurucu soğuklara rağmen geceleri de nöbet tutan vatandaşlar başvuru tarihi olan 6 Şubat’a kadar banka önünde bekleyeceklerini ifade etti.

“ÖĞRENDİĞİM GİBİ NÖBETE BAŞLADIM”

Dondurucu soğuğa aldırış etmeden beklediklerini söyleyen Ercan Demirbaş “TOKİ’nin elinde bulunan henüz satış işlemleri gerçekleşmemiş olan 14 adet konut için herhangi bir ön koşul bulunmadan kurasız bir şekilde yalnızca başvuru önceliği esas alınarak 14 dairenin satışa çıktığını öğrendiğim gibi nöbete başladım. Şu an ilk sırada ben varım. Hava geceleri eksi 10 dereceyi bulsa da uygun şartlarda ev sahibi olmak için bekleyişimizi sürdüreceğiz. Burada hepimizin sırası belli. 3 gündür, artık kimse kimsenin yerini kapmıyor” dedi.

Açık satış yöntemiyle satılacak konutlar için başvuruların 6 Şubat-31 Mart tarihlerinde kabul edileceği öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER