SON DAKİKA

BIST100
94.082
1,16%
DOLAR
4,7887
-0,35%
EURO
5,6219
0,33%
ALTIN
189,68
0,32%

Evet çıkarsa reform ve uyum yasaları çıkacak

Naci Ağbal, 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda evet çıkması halinde reformlar ve uyum yasalarının çıkarılacağı bilgisini verdi.

Evet çıkarsa reform ve uyum yasaları çıkacak
Bu haber 13 Nisan 2017 - 14:43 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

Mali Bakanı Naci Ağbal, 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda evet çıkması halinde reformlar ve uyum yasalarının çıkarılacağı bilgisini verdi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Maliyi Bakanı Naci Ağbal, 16 Nisan’daki referandumda vatandaşların evet diyeceğine inandığını kaydederek, “Vatandaşlar olumlu değişikliklere hep “evet” diyor” ifadesini kullandı.

“16 Nisan’da da Türkiye’de ihtiyaç duyulan değişimi, dönüşümü sağlayacak olumlu bir anayasa değişikliği yapıyoruz ve vatandaş bunu görüyor” diyen Naci Ağbal, “evet” çıkması halinde kısa vadede Türkiye ile ilgili bütün ekonomik parametrelerin istikrar kazanacağını, belirsizliklerin ortadan kalkacağını, reform ve uyum yasalarının çıkacağı dönemin başlayacağına dikkat çekti.

16 NİSAN SONRASI…

Bakan Naci Ağbal, 16 Nisan sonrasında kur, faiz oranları, ekonomik büyüme, yatırım harcamaları ve Türkiye’ye gelecek sermaye bakımından kısa vadede olumlu etkilerin görüleceğini aktardı. Piyasaların da olumlu etkiler beklediğini ve istediğini aktaran Ağbal, “Türkiye’nin olumlu bir hikayesi olacaksa bu olumlu hikayenin adı referandumda ‘evet’ çıkmasıdır. Başka bir seçeneğin Türkiye için olumlu bir hikaye üretme imkanı yok. 17 Nisan’dan itibaren kanaatimce ekonomi siyasetin birinci gündemi olacak” şeklinde konuştu.

EKONOMİYİ CANLANDIRMA ADINA ÇOK SAYIDA KARAR ALINIYOR

Orta ve uzun vadede yapısal reform ihtiyacının devam ettiğini kaydeden Naci Ağbal, ekonominin canlandırılmasıyla ilgili çok sayıda karar aldıklarını da söyledi.

Ağbal, şöyle konuştu: “Bu kararlarla ilgili bir değerlendirme yapıp önümüzdeki aylara, özellikle 2017-2018 yıllarına ilişkin ekonomideki canlılığı tutacak, güçlendirecek ilave teşvik ve destekleri konuştuğumuz günler olacak. 17 Nisan’dan itibaren Türkiye gündeminin birinci sırasına ekonomi oturacak. Ekonominin de 2 temel ayağı olacak, birincisi reform, ikincisi ekonomik canlanmayı daha da güçlendirecek yeni destek ve teşviklerin geliştirilmesi”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER