SON DAKİKA

BIST100
101.138
-0,74%
DOLAR
4,7092
2,92%
EURO
5,5360
3,43%
ALTIN
197,57
3,92%

Faturalar E-devlet’e Geçiyor

E-devlet üzerinden yapılan işlemlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Artık farklı kanallardan ödediğimiz faturalar e-devlet üzerinden yatırılabilecek.

Faturalar E-devlet’e Geçiyor
Bu haber 24 Kasım 2017 - 12:25 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

E-devlet üzerinden yapılan işlemlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Artık farklı kanallardan ödediğimiz faturalar e-devlet üzerinden yatırılabilecek. Elektrik, su, doğalgaz aboneliklerinin e-devlet üzerine taşınması gündemde.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka konu ile ilgili açıklamalard bulundu. Açıklamaya göre farklı kurumlar aracılığı ile sunulan su, elektrik ve doğalgaz abonelik işlemleri artk e-devlet üzerinden yapılabilecek. Suat Hayri Aka, “Taşınma işi birden fazla kurumla işinizin olduğu o kurum bu kurum gezdiğiniz hayli zamanınızı alan bir iş. Şimdi devlet işlerini en azından e-devlet üzerinde halledebileceğiniz bir çalışma içindeyiz. Su, elektrik, gaz aboneliklerinin otomatik taşınması. Evrakların dijital olarak transferi. İkametgah vb. ve hatta çocuklarınızın okul kayıtlarının bile siteden yapılabildiği bir sistem. Vergilerin ödendiği mesela. Elbette bunun için yerel yönetimlerden kurumlara kadar herkesin aynı dilde ve dijital konuşması gerekiyor. Bilginin bir merkezde toplanması gerek. Bu da zaman alıyor. Belediyelerin hepsi dijitalde bu işleri görmüyor. Farklı farklı sistemlerin birbirine uyumu var sonra. Zaman alacak ama hayata geçtiğinde taşınmalarda bir yerden tüm işlerinizi halledeceksiniz.” dedi.
E-devlet üzerinden fatura ödemeleri için çalışmalara tüm hızla devam ediliyor, sürecin ne zaman biteceği ve sistemin kullanılabilir hale gelmesi için ne kadar süre gerektiği konusu henüz tam netlik kazanmadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER