SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8188
0,27%
EURO
5,6176
0,25%
ALTIN
189,25
0,01%

G Rotana ortak projesi hayat buluyor

G Rotana ortak projesi hayat buluyor
Bu haber 21 Kasım 2016 - 15:53 'de eklendi ve 412 kez görüntülendi.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Mar Yapı ile Rotana, G Rotana ortak projesinde buluştu.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ile Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr, G Rotana projesi için basın toplantısı düzenledi.

G Rotana projesinin detaylarını paylaşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Türkiye’ye güven, yatırımlara devam anlayışıyla Rotana gibi bir devle sermaye ortaklığıyla G Rotana’yı hayata geçiriyoruz” dedi.

g_rotana2

Basın Ekspres Yolu’nun lokasyon olarak rezidans yatırımlarına uygunluğunu ilk fark eden firma olduklarını belirten Münir Özkök, şunları söyledi: “İçinde otel konumlandırdığımız rezidans projelerimizle Mar Yapı dostlarına gerçek anlamda rezidans hizmeti sunuyoruz. G Rotana’nın ‘otel apartmanları’ konsepti, bu bakımdan bizim vizyonumuzla örtüştü. Biz projelerimizde ‘otel konforunda yaşam’ sunmayı hedefliyoruz.”

g_rotana3

G Rotana projesiyle de ilgili bilgileri aktaran Özkök, “G Rotana; 152 odalı bir otel ve 17 katta 1+1 ve 2+1 tiplerinde çatal bıçağından havlusuna kadar otel odası gibi döşenmiş 153 adet rezidanstan oluşuyor. 2 bin 500 metrekare ticari alan ve otelle rezidanslara ayrı hizmet verecek sosyal tesisler de projede yer alıyor. Rezidanslarımızı satın alanlar arzu ederlerse ‘otel konforunda bir yaşam’ı seçebilecekler veya Rotana’nın farklı ülkelerde de kullanılan başarılı bir havuz sistemi olan ‘Otel Apartmanları’na dahil olabilecekler. Yatırımcılarımız, tapusunu aldıkları rezidans dairesini 10 yıllık bir sözleşme ile Rotana’ya işletilmek üzere verebilecek. Sözleşme kapsamında iki yıl boyunca yıllık olarak 1+1 rezidanslar için minimum 20 bin dolar, 2+1 rezidanslar için minimum 25 bin dolar Rotana garantisi kapsamında rezidans sahiplerine ödenecek. Erst&Young tarafından denetlenecek bu sistemle her ay kendilerine gelecek durum raporuna göre dolar üzerinden gelir elde edecekler. Böylece Rotana’nın know-how’ı, otelcilik altyapısı ve rezervasyon ağı her bir rezidansı, yüksek potansiyele sahip birer yatırım aracına çevirebilecek. Bu sisteme dahil olmak istemeyenler ise rezidans hizmetlerini Rotana kalitesi ile alabilecekler.” dedi.

g_rotana

Türkiye’nin potansiyeline inandıklarını söyleyen Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr ise “Türkiye’de turizme ve ekonomiye güveniyoruz ve hem Rotana hem ortaklarımız için geleceğin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER