SON DAKİKA

BIST100
97.004
-0,46%
DOLAR
5,6459
0,17%
EURO
6,4646
-0,07%
ALTIN
222,02
-0,08%

Galatasaray Riva’yı satışa çıkarıyor

Galatasaray Riva'yı satışa çıkarıyor. Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılacak ihaleden yaklaşık olarak 508 milyon lira gelir bekleniyor.

Galatasaray Riva’yı satışa çıkarıyor
Bu haber 07 Haziran 2017 - 9:58 'de eklendi ve 1.927 kez görüntülendi.

Galatasaray kulübü en değerli varlıklarından birisi olan Riva arazisini satışa çıkarıyor. Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılacak ihaleden eşsiz bir gelir bekleniyor.

Galatasaray Riva’yı satışa çıkarıyor

Galatasaray, son yıllarda yaşadığı maddi sıkıntılara kalıcı bir çare bulabilmek için İstanbul’un en hızlı değer kazanan bölgesi Riva’daki arsasını ihale yoluyla satışa çıkarıyor. Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılacak olan ihaleye konut sektöründeki birçok dev firmanın ilgi göstermesi bekleniyor. Konut sektörünün önde gelen firmalarından Teknik Yapı, Dap Yapı, Fuzul Grup ve Makro İnşaat-Nef ortaklığının ihaleye katılmasına kesin gözü ile bakılırken, Gap İnşaat ve Ege Yapı’nın da değerlendirme aşamasında olduğu belirtiliyor. İhalede ilk oturum 8 Haziran’da yapılırken, nihai sonuç daha sonra yapılacak ikinci oturumda belli olacak. Bilindiği gibi Nef yapı Galatasaray kulübüyle göğüs reklamı konusunda sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

508 MİLYON LİRA GELİR BEKLENİYOR

Yanlış transfer ve yatırım politikalarıyla birlikte son yıllarda maddi açıdan bir hayli sıkıntı yaşayan Galatasaray kulübü bu sorunlara kökten bir çözüm üretmek amacıyla Riva arsasını satıyor. Kulübün en büyük gelir umudu olarak gördüğü arazinin büyüklüğü 1 milyon metrekarenin üstünde. İhaleye katılacak firmalardan kazananın belirlediği arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. Arsanın değeri 388.7 milyon lira olarak açıklanmıştı. Kulübün henüz ihale tarihi açıklanmayan Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik arsanın değeri de yaklaşık 120 milyon lira olarak belirlenmişti. Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER