SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8193
0,28%
EURO
5,6185
0,27%
ALTIN
189,25
0,01%

Gayrimenkul fiyatları artacak mı?

Kuzu Grup Yönetim kurul üyesi Özen Kuzu, İstanbul'da konut fiyatlarının düşük olduğunu belirterek, gayrimenkul fiyatlarında artış başlayacağını söyledi.

Gayrimenkul fiyatları artacak mı?
Bu haber 21 Nisan 2017 - 15:40 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

Kuzu Grup Yönetim kurul üyesi Özen Kuzu, gayrimenkul fiyatlarında artış başlayacağını söyledi.

Expo Turkey by Qatar’da fuara katılan Kuzu Grup’ta Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, sektöre dair açıklamalarda bulundu. Özen Kuzu, “Bundan sonra fiyatlarda artış başlayacak ve her firma kendi projesi bazında bir yükselişe gidecektir. Çünkü yaklaşık 2 yıldır dövizdeki yükselişi kendimiz finanse ederek artışı öteledik” şeklinde konuştu.

Dolar/TL’deki değer kaybının inşaat maliyetlerini düşüreceğini ancak konut fiyatlarında düşüş beklemediklerini dile getiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Aksine bundan sonra fiyatlarda artış başlayacak ve her firma kendi projesi bazında bir yükselişe gidecektir. Çünkü yaklaşık 2 yıldır dövizdeki yükselişi kendimiz finanse ederek artışı öteledik” diye konuştu.

Borsa İstanbul’da popüler dizi ve köprülerin getirisini yatırımcıyla paylaşabilecekleri modeller üzerindeki çalışmalarını “pozitif” olarak değerlendiren Kuzu, “Dünya ve Avrupa’daki örneklere baktığımızda bizim de böyle projeler yapmamız güzel. Bu projeleri halka indirgeyebilirsek hem vatandaş hem de Borsa nezdinde getirisi yüksek olur” ifadelerini kullandı.

KÖRFEZ ÜLKELERİ ERDOĞAN’I VE TÜRKİYE’Yİ SEVİYOR

Körfez ülkelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye sevgisinin hakim olduğunu anlatan Kuzu, “Referandum sürecinin sonuçlanması Körfez ülkelerindeki yatırımcıları sevindirdi. Bundan sonra inşallah daha iyi olacak. Körfez ülkelerinden görüştüğüm yatırımcılar, referandumun ardından yatırımlarını artırma kararı vermeye başladı” açıklamasında bulundu.

İstanbul’daki konut fiyatlarının olması gereken değerin altında bulunduğunu, emsal kentlerle kıyasladıklarında İstanbul’da fiyatların çok düşük olduğunu aktaran Kuzu, “Bunun nedeni, ülkemizin son yıllarda yaşadığı olaylar… Yoksa İstanbul dünyanın en önemli kenti ve geleceği çok parlak. Avrupa ve Körfez ülkelerinin çekim merkezi” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER