SON DAKİKA

BIST100
96.455
-1,03%
DOLAR
5,6596
0,42%
EURO
6,5218
0,81%
ALTIN
223,20
0,45%

Gayrimenkul sektöründeki Türk yatırımcılar, Katar’da projelerini tanıttı

Emlak Konut GYO, Katar'da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı'nda Körfez ve Orta Doğu bölgesinden yatırımcılara projelerini anlattı.

Gayrimenkul sektöründeki Türk yatırımcılar, Katar’da projelerini tanıttı
Bu haber 20 Nisan 2017 - 13:11 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

Emlak Konut GYO, Katar’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Körfez ve Orta Doğu bölgesinden yatırımcılara projelerini anlattı.

Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamada, Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığını dünya sahnesine taşıyan Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Türkiye’deki yatırım fırsatlarını yabancı yatırımcılara aktarıldığı kaydedildi.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, fuarın iki ülkenin Körfez bölgesindeki diğer ülkelere yatırım ve iş birliği fırsatlarını kuvvetlendirdiğini kaydederek, son dönemde yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışını kolaylaştıran yasal düzenlemelerin kapsamının genişletilmesi sonrası Türkiye’de artan yatırım fırsatlarını vurguladı.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER FARLI BİR BOYUT KAZANIYOR

Ertan Yetim, kişi başına düşen milli gelirde dünyanın en zengin ülkesi olan Katar ile Türkiye’nin ticaret ağının artması yönünde çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirterek, “Son zamanlarda ülkemizde artan Katar kaynaklı yatırımlarla ve diplomatik yakınlıkla beraber Expo Turkey By Qatar fuarı hem Emlak Konut olarak bizler için hem de diğer Türk yatırımcı firmalar için ayrı bir önem teşkil ediyor. Özellikle Katar’ın en çok yatırım yaptığı dördüncü ülkenin Türkiye olduğu gerçeğini düşününce iki ülke arasındaki ilişkiler farklı bir boyut kazanıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Fuar süresince Körfez ve Orta Doğu ülkeleri yatırımcılarıyla yaptıkları görüşmelerde mütekabiliyet gerekmeksizin yabancı yatırımcıların gayrimenkul yatırımı yapmasının önünü açan yasaları, devlet teşvikleriyle hazırlanan KDV indirimleri ve yabancı yatırımcıya vatandaşlık yolunun açılması gibi hayata geçen devlet destekli düzenlemeleri anlatma fırsatı bulduklarını aktaran Ertan Yetim, Türkiye’nin özellikle Körfez ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere yabancı yatırımcılar için cazibesini artırdığına dikkat çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER