SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8201
0,30%
EURO
5,6170
0,24%
ALTIN
189,25
0,01%

Gayrimenkul sektörünün hedefi Katar

(GYODER) Başkanı Aziz Torun, Katar'da Türkiye'nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatacaklarını söyledi.

Gayrimenkul sektörünün hedefi Katar
Bu haber 13 Nisan 2017 - 14:29 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katar’da gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatacaklarını söyledi.

Doha’da 19-21 Nisan’da düzenlenecek “Expo Turkey by Qatar” öncesinde açıklamalarda bulunan GYODER Başkanı Aziz Torun, Türkiye-Katar ekonomik ilişkilerinin gelişmesinin, gerek bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları gerekse Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Katar’ın kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi olduğuna dikkat çeken Aziz Torun, “Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar’ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor. Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız” şeklinde konuştu.

YABANCILARA TANINACAK HAKLAR SEKTÖRÜN DE ELİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Aziz Torun, yabancı yatırımcılara yönelik 1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması, KDV muafiyeti sağlanması gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini belirtti.

Yabancı yatırımcılara yapılacak satışların, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, konutun bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inandıklarını dile getiren Aziz Torun, “GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER