SON DAKİKA

BIST100
95.505
1,51%
DOLAR
4,7556
-0,74%
EURO
5,5814
-0,55%
ALTIN
188,19
-0,79%

Gelecek e-ticarette

(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, geleceğin e-ticarette olduğunu belirterek, "Bu teknolojiye ayak uyduramayan geri kalır" dedi.

Gelecek e-ticarette
Bu haber 13 Nisan 2017 - 18:22 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Türkiye Odalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, geleceğin e-ticarette olduğunu belirterek, “Bu teknolojiye ayak uyduramayan geri kalır” dedi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonunun düzenlediği “Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor 2017 Konferansı”ndaki “Yeni Dünya Düzeninde Gündem ve Öngörüler” başlıklı oturuma katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcaklıoğlu, Türkiye’nin 2016’da yüzde 2,9 büyüdüğünü, bu büyüme oranının ABD ve AB ülkelerinin üzerinde söyledi.

Darbe girişiminin ardından büyüme hızını tekrar yukarı çıkardıklarını aktaran Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu önemli başarı hikayesinin ardında Türk özel sektörü var. Hepinizi tek tek kutluyorum” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ AVRUPA

Türkiye’nin gelişmesini NASA’nın çektiği gece ışık haritasından takip ettiğini anlatan Rifat Hisarcıklıoğlu, “1990 ile 2015 yıllarını kıyasladığımızda İstanbul’dan Ankara’ya, İzmir’den Manisa’ya, Denizli’den Adana’ya, Mersin’den Hatay’a ve Gaziantep’e kadar ışık hüzmesi nasıl geliştiğimizi net bir şekilde gösteriyor. Peki bu ışık huzmesi ile nereye gitmek istiyoruz? Türkiye’nin batısına… Gelmek istediğimiz yer, hedefimiz Avrupa… Türkiye olarak her tarafın ışıl ışıl, zenginleşmenin olduğu bir harita görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

72 MİLYONA MOBİLDEN ULAŞABİLİYORSUNUZ

Başkan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de 72 milyon kişiye mobilden ulaşıla bilindiğini belirterek, ticaretin geleceğine ilişkin değerlendirmede yaptı.

Geleceğin e-ticarette olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: “Teknolojiye ayak uyduramayan geri kalır. Türkiye’de e-ticaretin payı yüzde 2. Önümüzde fırsatlar var. Çünkü Türkiye’de 72 milyon kişiye mobilden ulaşabiliyorsunuz. e-ticaret kullanımında 137 ülke içinde 49. sıradayız. Dünyanın 17. büyük ekonomisiyiz. Eğer gelişmeleri takip etmezsek daha da geri düşeceğiz. e-ticaret konusunda Gümrük Bakanlığı ile bir çalışma yaptık. Güven damgası başladı. Artık e-ticaret daha güvenli olacak. Türkiye’de bu işe en hızlı sizler adapte olabilirsiniz. Bunun için girişimci ve cesur olmak lazım. Siz yereller müthiş güçlü ve iyisiniz. Girişimcilik zaten ruhunuzda var. Önümüz açık. Cesur olun. Bizim yaşıtlarımız, 35. sırada olan ekonomimizi 17. sıraya getirdi. Bizden sonraki kuşak eğitimli, kültürlü, teknolojiden anlıyor. Onların da desteğiyle hedefimiz olan ilk 10 içinde yer alacağız”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER