SON DAKİKA

BIST100
96.510
0,06%
DOLAR
5,6535
0,04%
EURO
6,5108
-0,10%
ALTIN
222,59
-0,17%

Gırgır dergisi kapatıldı

Gırgır dergisi Musa Peygambere küfür içeren karikatür nedeniyle kapatıldı. Toplumun büyük kesiminden tepki gören derginin yayın hayatına son verildi.

Gırgır dergisi kapatıldı
Bu haber 17 Şubat 2017 - 14:44 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Musa Peygambere küfür içeren karikatür yayınlayarak toplumun büyük kısmından tepki gören Gırgır dergisi kapatıldı.

Yayıncı şirketin avukatı, “Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Gırgır dergisi artık satılmayacak

Son sayısında yayınladığı Hz. Musa’ya hakaret eden karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan, Sözcü’yle beraber bedava dağıtılan Gırgır Dergisi, yayıncı şirket tarafın bugünden itibaren kapatıldı. Peygambere küfür ve hakaret eden Gırgır, artık satılmayacak.

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER