SON DAKİKA

BIST100
117.110
-0,46%
DOLAR
3,9677
0,84%
EURO
4,8965
1,07%
ALTIN
168,16
0,42%

Hac Kayıt Yenileme Başlıyor 2017 Diyanet

Hac Kayıt Yenileme Başlıyor 2017 Diyanet
Bu haber 09 Ocak 2017 - 14:42 'de eklendi ve 409 kez görüntülendi.

Hac kayıt yenileme başvuruları bugün itibari ile tekrar başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi web sitesi www.diyanet.gov.tr adresinden yaptığı açıklamaya göre bu dönem kayıt yenileme işlemleri daha önceki dönemlerde yapıldığı gibi otomatik olarak gerçekleşmeyecek. Hacca gitmek isteyen vatandaşların kayıt başvurularını tekrar yenilemeleri gerekiyor. Ocak ayının sonuna kadar Hac kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen vatandaşların hac kurasındaki adaylıkları iptal edilecek.

Hac Kayıt Yenileme Ücretli Mi?

Hac adaylarının merak ettiği bir diğer konu ise hac kayıt yenileme işlemleri ücretli mi olacak? Diyanet İşleri Başkanlığı resmi web sitesinden yaptığı açıklamada ilk defa başvuruda bulunacak adaylar için kayıt tarihleri için sürenin dolduğunu belirtti. 9 – 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kayıt işlemlerinde, yenileme yapacak olan vatandaşlardan ek bir ücret alınmayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı diyanet.gov.tr adresinden yaptığı açıklama ile 2017 yılı Hac kayıt yenileme işlemlerinin başladığını duyurdu. Bugün (9 Ocak 2017 Pazartesi) itibari ile başlayan kayıt işlemleri 31 Ocak tarihinde son bulacak. Ayrıca resmi web sitesinden yapılan açıklamada adaylar için uyarıda bulunuldu. Yapılan uyarıya göre kayıtlarını yenilemeyen hacı adaylarının çekilişe dahil edilmeyecekleri ve iletişim bilgilerinin mutlaka güncellenmesi gerektiği konusuna dikkat çekildi.

Hac Kayıt Yenileme Son Gün Ne Zaman?

İlk defa hac kaydı yaptıracak olan vatandaşlar, kayıt ücretlerini ilgili bankalara yatırdıktan sonra “Oda tercihli ve Otel konaklama” seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Hac kayıt yenileme işlemi yapan vatandaşlardan ise herhangi bir ek ücret talep edilmeyecek. İlk kez kayıt yaptıracak olan hacı adaylarının 6 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamış olmaları gerekiyordu. Daha önceki dönemlerde hac kaydı yaptıran hacı adayları ise 31 Ocak 2017 tarihine kadar kayıtlarını yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Hac kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmeyen adaylar bu yıl gerçekleştirilecek olan kuradan çıkarılacak.

Geçmiş dönemlerde başvuru yapmayan vatandaşların diyanet.gov.tr adresinden yada İl Müftülükleri’nden başvuru sürecini gerçekleştirebilecekleri belirtildi. Ayrıca ilk kez hac başvurusu yapacak olan vatandaşlar konaklama tercihlerini kendi istekleri doğrultusunda seçebilecek.

İnternet üzerinden online hac başvurusu yapmak ve Hac kayıt yenileme için tıklayınız

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER