SON DAKİKA

BIST100
98.455
1,69%
DOLAR
5,3241
-0,23%
EURO
6,0579
-0,56%
ALTIN
219,32
-1,05%

Halep için dünyaya yalvardı

Halep için dünyaya yalvardı
Bu haber 01 Aralık 2016 - 11:01 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

Birleşmiş Milletler İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Stephen O’Brien, Halep’te yaşanan insanlık dramı için dünya liderlerine “Halep’in doğusunun devasa bir mezara dönüşmemesi, insanlık adına sivillerin korunması ve kuşatma altındaki kente erişim sağlanması için yalvarıyoruz” sözleriyle adete yalvardı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Suriye’nin Halep kentinde yaşanan gelişmeler için “alarm verici” insani durumu görüşmek üzere acil toplandı.

halep-son-durum2

İngiltere, ABD ve Rusya’nın sert tartışmalarına sahne olan görüşmede konuşan Birleşmiş Milletler İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Stephen O’Brien, Halep’teki çatışmaların artık dayanılmayacak boyuta geldiğini söyledi.

halep-son-durum3

O’Brien, Halep’te artan saldırılar nedeni ile 25 bine yakın insanın yerinden olduğunu ve binlerce Suriyeli’nin yurdundan edilme riskiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

halep-son-durum6

150 gündür kuşatma altında olan Halep’in doğusuna dikkati çeken Stephan O’Brien, abluka altındaki Suriyeli vatandaşların bu abluka ve hava saldırıları karşısında daha fazla hayatta kalamayacağı uyarısında bulunarak “Halep’in doğusunun devasa bir mezara dönüşmemesi, insanlık adına sivillerin korunması ve kuşatma altındaki kente erişim sağlanması için yalvarıyoruz” dedi.

halep-son-durum4

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, terör örgütü El-Nusra mensuplarının silahlarıyla birlikte Halep’i terk etmeleri teklifinin hala masada olduğunu açıkladı.

halep-son-durum7 halep-son-durum

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER