SON DAKİKA

BIST100
97.914
1,13%
DOLAR
5,3597
0,44%
EURO
6,1132
0,35%
ALTIN
221,48
-0,08%

Halep’te anlaşma yeniden sağlandı

Halep’te anlaşma yeniden sağlandı
Bu haber 15 Aralık 2016 - 9:27 'de eklendi ve 294 kez görüntülendi.

Kuşatma bölgesindeki muhalif grupların komutanlarından alınan bilgiye göre, Halep’te dün bozulan ateşkesin yeniden sağlanması konusunda uzlaşmaya varıldı. Sivillerin bölgeden çıkmaya başlaması ve sürecin sorunsuz işlemesi halinde otobüslerle tahliyenin hızlandırılması öngörülüyor.

Şİİ MİLİSLER SALDIRILARI DURDURDU

Diğer taraftan, dün akşam saatlerinde İranlı general Seyit Cevat komutasında karadan tanklar ve ağır silahlarla operasyona başlayan Şii milisler de saldırıları durdurdu.

OTOBÜSLER HIZLA TAHLİYE EDECEK

Muhalif kaynaklar, ateşkesin yeniden sağlanmasıyla aracı olan sivillerin bölgeden çıkmaya başlayacağını bildirdi. Her an başlaması beklenen sürecin sabaha kadar sorunsuz devam etmesi durumunda da otobüsler bölgeye girerek sivilleri ve muhalif savaşçıları hızla tahliye edecek.

TÜRKİYE YENİDEN DEVREYE GİRDİ

Türk istihbarat kaynakları, Türkiye ve Rusya arasında gerçekleşen görüşmelerin ardınan ateşkesin sağlandığını anlattı. Kaynaklar, Türkiye’nin muhalifler, Rusya’nın ise rejim güçleri adına garantör olduğunu bildirdi.

Kuşatma altındaki bölgeden çıkanların Halep’in güneybatısında bulunan ve muhaliflerin kontrolündeki İdlib iline geçmeleri bekleniyor. Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib, Hatay’ın karşısına denk düşüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER