SON DAKİKA

BIST100
93.003
0,00%
DOLAR
4,8212
0,32%
EURO
5,6178
0,26%
ALTIN
189,25
0,01%

Hürriyet Gazetesi, Katarlılara mı satılıyor?

Hürriyet Gazetesi, Katarlılara satılacağı yönündeki haberleri, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla yalanladı.

Hürriyet Gazetesi, Katarlılara mı satılıyor?
Bu haber 10 Nisan 2017 - 12:03 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

Hürriyet Gazetesi, Katarlılara satılacağı yönündeki haberleri, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla yalanladı.

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Gazeticilik tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Hürriyet ve Posta gazetesinin satılacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığı dile getirildi.

GAZETENİN SATILDIĞI YÖNÜNDEKİ HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Hürriyet Gazetecilik ve Matbacılık AŞ tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer alan, “Şirketimiz’in ve/veya Hürriyet Gazetesi’nin satıldığı” yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mevcut durum itibariyle bu kapsamda alınan bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığı gibi, yapılan herhangi bir çalışmada bulunmamaktadır. Diğer taraftan, yine hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer aldığı şekliye, Vuslat Sabancı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa ettiği şeklindeki haberler de gerçeği yansıtmamaktadır. Doğrusu şu şekilde olacaktır; 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda seçilen Yönetim Kurulumuz henüz görev dağılımı yapmamış olup, Yönetim Kurulumuz’un yapacağı görev dağılımı sonrasında Vuslat Sabancı Yönetim Kurulumuz’da “üye” sıfatı ile görevine devam edecektir” denildi.

Doğan Gazetecilik açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi: “Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer alan, Şirketimiz bünyesinde faaliyet gösteren Posta Gazetesi’nin “satıldığı” yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mevcut durum itibariyle bu kapsamda alınan bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığı gibi, yapılan herhangi bir çalışmada bulunmamaktadır”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER