SON DAKİKA

BIST100
90.529
-0,94%
DOLAR
5,3735
0,69%
EURO
6,0784
0,03%
ALTIN
213,68
0,17%

İBB Başkanlık Adayı Açıklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu. Adaylık açıklamasını Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptı.

İBB Başkanlık Adayı Açıklandı!
Bu haber 28 Eylül 2017 - 16:50 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu. Adaylık açıklamasını Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya yaptı.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası sonrası  yeni başkan bugün  yapılan olağanüstü meclis toplantısında seçilecek. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “24 Eylül’de temayül oylaması yapıldı. Temayül de çıkan sonuç ve sayın Cumhurbaşkanı’mızın da değerlendirmesiyle Mevlüt Uysal adayımızdır” dedi. Uysal, 2009 yılından bu yana Başakşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyordu.

AK Parti’nin İBB Adayı: Mevlüt Uysal!

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, “Genel Başkanımız, genel merkezimiz beni aday gösterdiği için onur duydum, gurur duydum” dedi. Başakşehir Belediye Başkanı ve İBB Başkan adayı Mevlüt Uysal, “Biz hep diyorduk ki, “Biz herhangi bir parti değiliz”. Bir kez daha bu bayrak değişiminde herhangi bir parti olmadığımız gördük.

Belediye başkanımız istifa ediyor ama teşkilatıyla birlikte toplantıda, “Yeni seçilecek başkanın arkasındayım” diyor. Öyle bir teşkilatla beraberiz ki temayül, arkasından çalışma, bu saate kadar kimi aday gösterirse 179 meclis üyenin 179’u da adayın arkasında. İnşallah AK Parti’den yani herhangi bir partide olmayan AK Parti’de nasıl belediye başkanlığı yapılması gerekirse öyle bir belediye başkanlığı yapmayı nasip eder.” Dedi.

Başkanlık Seçinde İlk Turda  206 Oy Gerekli!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 309 üye bulunuyor. Kapalı oylamada başkan seçilebilmek için ilk turda Meclis üyelerinin  3’te 2 çoğunluğunun (206) oyunu almak gerekiyor. İlk turda sonuç çıkmazsa ikinci turda  da 3’e 2 çoğunluk aranacak. İkinci turda da sonuç alınamaması halinde Meclis  üyeleri 3. kez sandık başına gidecek.

Bu turda Büyükşehir Belediye Başkanı  seçilebilmek için Meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu yeterli olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’nin 179, CHP’nin  127, MHP’nin 2 üyesi ile bir bağımsız üye bulunuyor. Uysal’ın Belediye Meclisi’nde yapılacak seçimde rakibi CHP’li Ekrem İmamoğlu olacak. İmamoğlu, halen Beylükdüzü Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER