SON DAKİKA

BIST100
93.699
0,94%
DOLAR
5,2996
-0,77%
EURO
6,0520
-0,62%
ALTIN
212,83
0,10%

İçişleri Bakanı Soylu: “Siyaset Terör Örgütlerinin Kuklası Olmamalıdır“

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, DHKP-C Semih ÖZAKÇA ve Nuriye GÜLMEN isimli eğitimcilerin açlık grevleri ile alakalı konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu: “Siyaset Terör Örgütlerinin Kuklası Olmamalıdır“
Bu haber 25 Mayıs 2017 - 11:32 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

Vilayetler Evi’nde düzenlenen, Vilayetler Hizmet Birliği Genel Kurulu açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU gündemde olan açlık grevi ile ilgili suskunluğunu bozdu. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça isimli öğretmenlerin yaptığı açlık grevi hakkında “Bu eyleme destek veren milletvekilleri ve gazeteciler, Nuriye GÜLMEN ve Semih ÖZAKÇA isimli şahısların DHKP-C’li olduklarını söylemediler” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı SOYLU: “DHKP-C’den evladını korumak için bir babanın harab oluşunu, DHKP-C mensupları tarafından ciddi tehditler aldığını hep birlikte gördük. Semih ÖZAKÇA ve Nuriye GÜLMEN devletten aldığı maaşla hayatlarını sürdüren insanlar. Bunlardan biri öğretmen diğer akademisyen. Kusura bakmasınlar, biz çocuklarımızı terörist gibi eğitsimler diye okullara göndermiyoruz. Bu şahısların DHKP-C ile birebir ilişkilerinin olduğu ortadadır. Siyaset terör örgütlerinin kuklaları olmamalıdır.” dedi.

Doktora muayeneye gittiklerinde istedikleri raporu alamayınca DHKP-C’nin gazeteleri tarafından doktorun linç edilmeye çalışılması ile ilgili olaya “Bu eylemi 2 siyasi parti masum gibi göstermeye çalışıyor. Çocuklarımızı eğitiminin bu kişiye neden teslim ettiğini sorgulamayacak mıyız?” şeklinde yanıt veren Süleyman SOYLU;”Semih ÖZAKÇA isimli şahsın silahlı terör örgütüne üye olma, kemiklerine kırılmasına sebebiyet verecek derecede kasten yaralama suçlarından yürüyen ceza davaları olduğunu neden kimse yazmıyor” diyerek konuşmasını tamamladı.

Süleyman SOYLU Kimdir

Süleyman SOYLU 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Gaziosmanpaşa’da tamamlayan Süleyman SOYLU öğrenimini ise Plevne Lisesinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra 1990 yılında İMKB’de meslek hayatına başlayan Süleyman SOYLU 1995 yılında kurduğu şirketi ile ticaret hayatına başlamıştır.

Süleyman Soylu Türkiye’nin En Genç İlçe Başkanı

Süleyman SOYLU 1987 yılında Doğru Yol Partisi Gençlik Kollarında görev alarak siyasi hayatına başlamıştır. 1995 yılında DYP Gaziosmanpaşa ilçe başkanlığı görevine getirilerek aynı zamanında Türkiye’nin en genç ilçe başkanı ünvanını almıştır.

Süleyman Soylu Ak Parti’ye ne zaman geçti

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından aktif siyasete davet edilen Süleyman SOYLU 5 Eylül 2012 tarihinde Ak Parti’ye katıldı. Şu an Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmektedir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER