SON DAKİKA

BIST100
93.699
0,94%
DOLAR
5,2996
-0,77%
EURO
6,0520
-0,62%
ALTIN
212,83
0,10%

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyelilerle ilgili açıklama geldi

İçişleri Bakanlığı son günlerde Türk vatandaşları ile Suriyeliler arasında yaşanan gerginliklere yönelik açıklama yaptı. Bakanlık, yaptığı açıklamada, "Suriyeli misafirlerimizle yaşanan gerginlikler çarpıtılıyor" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyelilerle ilgili açıklama geldi
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 11:18 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanlığı son günlerde Türk vatandaşları ile Suriyeliler arasında yaşanan gerginliklere yönelik açıklama yaptı. Bakanlık, yaptığı açıklamada, “Suriyeli misafirlerimizle yaşanan gerginlikler çarpıtılıyor” ifadelerini kullandı.

“Suriyeli misafirlerimizle gerek kendi aralarında gerekse vatandaşlarımızla zaman zaman yaşanan gerginlikler son günlerde çarpıtılarak aktarılmaktadır” denilen Bakanlık açıklaması, şöyle devam etti: “Suriyeli misafirlerimizle gerek kendi aralarında gerekse vatandaşlarımızla zaman zaman yaşanan gerginlikler son günlerde çarpıtılarak, abartılarak toplum içinde infial yaratacak bir dille aktarılmakta, misafirperverlik ve ensar ruhuyla bağdaşmayacak şekilde, başka bir boyuta taşınmak istenmekte, bu konu bir fitne, nifak ve iç siyaset malzemesi haline getirilmeye çalışılmaktadır”

SURİYELİLERİN SUÇ İŞLEME VE SUÇA KARIŞMA ORANI OLDUKÇA AZDIR

Bakanlık açıklamasında Suriyeli misafirlerin suça karışma ve suç işleme oranının düşüklüğüne dikkat çekdi. Açıklamada, “Suriyeli misafirlerimizin suç işleme ve suça karışma oranları, elimizdeki verilerle karşılaştırıldığında, kamuoyuna yansıtılan verilerle örtüşmemekte, rakamlar bunun tam tersini göstermektedir.Suriyelilerin Türkiye’de işlenen toplam suçlara oranı Türkiye’deki toplam nüfusları göz önünde bulundurulduğunda ülkemiz genel suçlarına göre oldukça azdır” denildi.

SUÇA KARIŞMADA YÜZDE 5 AZALMA VAR

Suriyelilerin suça karışma oranının da verildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Suriyelilerin karıştıkları olayların Türkiye’deki toplam asayiş olaylarına oranı 2014-2017 arasında yıllık ortalama yüzde 1,32’dir. Bu olayların önemli bir kısmı kendi aralarındaki anlaşmazlıklardan kaynaklanan olaylardır. Ayrıca 2017’de Suriyelilerin karıştıkları suç olaylarında, nüfuslarındaki artışa rağmen bir önceki yılın ilk 6 ayına oranla yüzde 5’lik bir azalma olmuştur”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER