SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

İhracat yüzleri güldürecek

Nihat Zeybekci, Türkiye'nin bu yılki ihracat hedeflerini açıkladı. Bakan Zeybekci, "Bu yıl ihracatta 155 milyar doların üzerine çıkılacak" dedi.

İhracat yüzleri güldürecek
Bu haber 18 Mayıs 2017 - 17:38 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin bu yılki ihracat hedeflerini açıkladı. Bakan Zeybekci, “Bu yıl ihracatta 155 milyar doların üzerine çıkılacak” dedi.

CNR ve Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından düzenlenen Evteks Fuarı’nı ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, burada açıklamalarda bulundu.

Bakan Zeybekci, “Bu yıl inşallah ihracatta 155 milyar doların üzerine çıkma yılı olacak. Aynı şekilde bunun ihracatçılarımız ve firmalarımız için de en az aynı oranlarla artış yaşadıkları bir yıl olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Fuara bu sene çeşitli ülkelerden iş insanlarının katıldığını dile getiren Zeybekci, şöyle konuştu: “Fuar dünyanın en önemli ev tekstili fuarlarından biri haline geldi, katılım hayli arttı. Bölgesel anlamda bir lider fuar haline geldi. Onun için ben emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum ama en büyük teşekkürüm burada standı olan, burada yer tutan, dünyaya ürünlerini, fikirlerini, desenlerini ve tasarımlarını pazarlayan şirketlerimize tabii ki”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER