SON DAKİKA

BIST100
103.200
2,04%
DOLAR
4,7112
0,07%
EURO
5,4936
-0,58%
ALTIN
197,32
-0,12%

İki ülke arasında sevindiren gelişme

Türkiye ve Rusya arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve tüm yasakların kalkması adına gerçekleştirilen görüşmeler meyvesini vermeye başladı.

İki ülke arasında sevindiren gelişme
Bu haber 22 Mayıs 2017 - 14:41 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.

Türkiye ile Rusya arasında ticaretin önündeki engellerin kalkması adına adımlar bir bir atılıyor.

Türkiye ve Rusya arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve tüm yasakların kalkması adına gerçekleştirilen görüşmeler meyvesini vermeye başladı. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki ticari ilişkilerin önündeki engel ve kısıtlamaların kaldırılması amacıyla Başbakan Yardımcısı Şimşek ile Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Dvırkoviç arasında ortak bildiri imzalandı.

İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bu arada Başbakan Binali Yıldırım ile Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatının (KEİ) 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi için İstanbul’da bulunan Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in ikili görüşmesinin ardından konuyla ilgili imza töreni düzenlendi.

ÖNEMLİ BİR ADIM OLARAK GÖRÜLÜYOR

Öte yandan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkoviç tarafından ve iki ülke başbakanının eşliğinde imzalanan ortak bildiri, ticari ve ekonomik ilişkilerin normalleştirilmesi ve geliştirilmesi, mevcut ticaret ve iş hacminin artırılması yönünde önemli bir adım olarak tanımlanıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER